Україна остаточно вийшла із залізничної угоди між країнами СНД

Кабінет міністрів на засіданні у вівторок, 22 листопада, ухвалив постанову про вихід з Угоди про координаційні органи залізничного транспорту Співдружності Незалежних Держав. Про це повідомила прес-служба «Укрзалізниці».

Це одна з ініціатив, які мають на меті позбутися навіть формальних зв’язків з країною-агресором та її «міньйоном»”, — наголосила прес-служба.

Крім України учасниками залізничної угоди між країнами СНД є Азербайджан, Росія, Білорусь, Таджикистан, Вірменія, Узбекистан, Туркменістан, Казахстан, Киргизстан та Молдова. Координаційні органи, створені цією угодою, розташовано на території країни-агресора — у Москві, а головою без обмеження терміну є генеральний директор ВАТ «Російські залізниці».

У рамках зазначеної угоди країни-учасники мали б координувати експлуатаційну діяльність залізниць, розробку нормативних актів, що регламентують організацію перевезень вантажів та пасажирів. Також рада мала б здійснювати облік залізничного рухомого складу та постійний інформаційний обмін між системами України та Росії.

Зазначається, що будь-яку співпрацю з Росією та Білоруссю в рамках зазначеної угоди «Укрзалізниця» припинила 24 лютого 2022 року, з перших хвилин повномасштабного російського військового вторгнення. Жодного обміну інформацією між залізничними адміністраціями України та Росії відтоді не здійснювалося. Крім того, наприкінці лютого 2022 року українські війська підірвали залізничні вузли, що зв’язують українську залізницю з російськими залізницями.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *