Україна офіційно оголосила «зернові коридори» у Чорному морі

Україна випустила прибережне попередження про відкриття з середи, 27 липня, коридорів у Чорному морі для проходження суден із продовольчими вантажами. Про це повідомив керівник Інституту Чорноморських стратегічних досліджень Андрій Клименко.

Офіційно оголошені коридори для суден с зерном (Прибережне попередження України №136/22 від 26/07/2022)”, — написав Клименко у Facebook, додавши скріншот відповідного документа.

Згідно з прибережним попередженням, коридори діятимуть щодня з 3:00 до 17:00 UTC (з 6:00 до 20:00 за Київським часом).

Також у попередженні зазначено, що морякам слід бути особливо уважними через високу загрозу від мін, що дрейфують.

Україна офіційно оголосила «зернові коридори» у Чорному морі
Фото: facebook.com/Andrii Klymenko
Україна офіційно оголосила «зернові коридори» у Чорному морі
Інфографіка: dumskaya.net

Клименко повідомив також, що у середу до Чорного моря через протоку Босфор зайшли два турецькі фрегати і підводний човен.

Не виключено, що турецькі кораблі будуть залучені до контролю руху караванів із українським зерном.

Раніше заступник міністра інфраструктури Юрій Васьков повідомив, що МІУ уже має домовленості з судновласниками, які готові зайти в українські морські порти після їх розблокування та розпочати експорт аграрної продукції.

22 липня представники України, Туреччини та ООН підписали у Стамбулі «Ініціативу щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів», яка покликана частково розблокувати українські морські порти Одеса, Чорноморськ і «Південний» для експорту зерна та добрив. Вихід і захід суден до морських портів здійснюватиметься шляхом формування каравану, який супроводжуватиме корабель лідирування.

На початку цього тижня ДП «Адміністрація морських портів» розпочало формування караванів для заходу й виходу суден із зерном з портів Одеса, Чорноморськ та «Південний».

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *