Україна не буде експортувати зерно морем без гарантій безпеки — Кулеба

Експорт зерна з українських портів у Чорному морі не відновиться без гарантій безпеки для судновласників, вантажовласників і України як незалежної держави. Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, передає «Європейська правда».

За словами очільника МЗС, будь-яка домовленість про експорт зерна повинна гарантувати, що Росія «дотримуватиметься коридорів [експорту зерна], не буде проникати в гавань і атакувати порти і не обстрілюватиме порти з повітря ракетами».

МЗС наголошує, що Україна виступає за те, аби питання розблокування морського експорту зерна вирішувалося під егідою ООН.

У середу, 13 липня, в Стамбулі відбулися чотиристоронні переговори щодо вивезення українського зерна за участі делегацій України, Туреччини, ООН і Росії, на яких було досягнуто домовленості щодо базових технічних питань. Наступна зустріч української та російської делегацій, на якій будуть ще раз розглянуті всі деталі та підписана угода, планується у Туреччині наступного тижня.

Напередодні зустрічі у Стамбулі президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган провів телефонні розмови з Владіміром Путіним і Володимиром Зеленським, у яких обговорили проблеми вивезення зерна з України і необхідність створити коридори у Чорному морі.

Читайте також: Стратегічні зернові. Наслідки скорочення українського зернового експорту для України і світу

Туреччина робить активні спроби виступати посередником для припинення війни РФ проти України, а також у розв’язанні питання вивезення зерна та іншого продовольства з портів України в умовах широкомасштабної агресії РФ проти нашої держави.

Раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявляв, що Україна готова створити необхідні умови для відновлення експорту з Одеського порту і шукає рішення разом з ООН і партнерами, щоб Росія не змогла цим скористатися для нападу. Українське зерно може бути доставлене на світові ринки завдяки механізму командного центру, що планується створити у Стамбулі. Так, під егідою ООН було підготовлено дорожню карту для розв’язання глобальної продовольчої кризи.

Україна вважається житницею світу, проте з огляду на російську загарбницьку війну українська аграрна економіка більше не може використовувати важливі морські порти для експорту.

ООН попередила, що закриття українських портів у Чорному морі може спровокувати глобальну продовольчу катастрофу, яка призведе до голоду, масової міграції та політичної нестабільності у світі. Через блокування українських морських портів Росією близько 20 млн тонн збіжжя залишаються заблокованими в Україні.

В умовах морської блокади Росії Україна налагодила два канали експорту зерна — через Польщу та Румунію, а також веде переговори з державами Балтії.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *