Україна може відправляти у бідні країни до 10 суден із зерном щомісяця — Трофімцева

У межах ініціативи Grain from Ukraine до найбідніших країн з України щомісячно може вирушати від 1 до 10 суден. Про це розповіла посол МЗС з особливих доручень, координаторка Ради експортерів та інвесторів Ольга Трофімцева, повідомляє «Укрінформ».

Від одного до десяти суден в місяць буде йти зерновим коридором для того, щоб підтримати цю ініціативу. Ми не говоримо поки про надвеликі масштаби зернових чи про те, що зможемо нагодувати сотні мільйонів людей, які потерпають від нестачі продовольства. Однак, ми плануємо, що в межах цієї ініціативи, як мінімум для 5-6 млн людей в африканських країнах та країнах Близького Сходу ми зможемо ситуацію полегшити”, — сказала Трофімцева на брифінгу у вівторок, 29 листопада.

При цьому вона зазначила, що запланувати конкретні обсяги експорту продовольства, яке можна спрямувати до найбідніших країн, наразі неможливо, тому що поки невідомо — скільки суден щомісяця зможуть виходити з українських портів.

Все буде залежати від того, наскільки успішно ця програма працюватиме. Від 30 тис. тонн, якщо це буде одне судно, і до 300 тисяч, якщо це буде декілька суден”, — зауважила Трофімцева.

Минулого тижня Україна запустила ініціативу Grain from Ukraine, у межах якої до середини 2023 року близько 60 суден з українським зерном планується направити до найбідніших країн Африки й Азії.

В середині листопада в рамках Grain from Ukraine зерновим коридором вирушило перше судно з 27 тис. тонн пшениці для Ефіопії. Це відправлення організовано спільно урядом Німеччини та Всевітньою продовольчою програмою ООН (WFP).

До російського військового вторгнення у лютому, Україна була одним із найбільших постачальників зерна для WFP і четвертим за величиною комерційним експортером пшениці у світі.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *