Україна готує «план Б» за неможливості деблокади морських портів — Мінагропрод

Україна готує додаткові потужності для зберігання зерна, які допоможуть у разі відсутності експорту через порти зберігати як минулорічні залишки, так і новий врожай, який активно збиратиметься уже за місяць. Про це заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький, повідомляє прес-служба Мінагропроду.

Зважаючи на перехідні залишки з минулого року і на прогноз врожайності цього року, може бути дефіцит в межах 10-15 млн тонн. Тому зараз як «план Б» для зберігання збіжжя, в разі неможливості швидкого експорту, завозяться мобільні елеваторні банки та рукави, аби мати в резерві потенційне обладнання для зберігання цих додаткових тонн”, — розповів Висоцький.

За його словами, загалом в Україні є тисячі елеваторних потужностей, і вони розподілені по всій території країни.

Також український уряд продовжує спільно з ООН та іншими міжнародними партнерами працювати в напрямку деблокади морських портів для транспортування зернових.

Сама ідея важлива і потрібна, без неї ми не зможемо реалізувати увесь експортний потенціал. І, зрозуміло, що для цього потрібно мати декілька факторів: це й достатньо протикорабельної зброї, і забезпечений гарантований військовий супровід. Тому продовжується робота в цьому напрямі. Коли будуть кінцеві узгоджені Україною деталі, можемо повідомити”, — зазначив Висоцький.

Раніше президент США Джо Байден заявив, що його країна разом із союзниками та партнерами працює над реалізацією альтернативної схеми вивезення експортного зерна з України залізницею, яка передбачає побудову тимчасових зерносховищ біля українських кордонів.

Україна вважається житницею світу, проте з огляду на російську загарбницьку війну українська аграрна економіка більше не може використовувати важливі морські порти для експорту. Тож необхідно відкрити нові маршрути по суші, а також організувати вантажівки та вагони-зерновози для поїздів.

ООН попередила, що закриття українських портів у Чорному морі може спровокувати глобальну продовольчу катастрофу, яка призведе до голоду, масової міграції та політичної нестабільності у світі.

В умовах морської блокади Росії Україна налагодила два канали експорту зерна — через Польщу та Румунію, а також веде переговори з державами Балтії.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *