Угорщина розслідує розкрадання коштів УДП керівником місцевих дочірніх компаній

Кримінальна поліція Будапешту розпочала розслідування за фактом незаконного заволодіння коштами ПрАТ «Українське Дунайське пароплавство» (УДП). Про це повідомила прес-служба пароплавства.

Справа ініційована керівництвом УДП у 2022 році. Звинувачення висунуті екс-керівнику угорських дочірніх компаній «Трансхолд» (Transhold Kft) і «Трансшип» (Transship Kft) Костянтину Костюченко, котрий був призначений на посаду 31 травня 2021 року екс-керівником УДП Павлом Яценком.

Костюченко отримував у кожній дочірній компанії зарплатню у понад €3,8 тис. А у випадку звільнення міг претендувати на компенсацію у сумі €100 тис. (по €50 тис. від кожної компанії). Призначення Костюченко відбулося з грубим порушенням”, — вказали в УДП.

Зазначається, що за час роботи Костюченко неодноразово перевищував повноваження, відмовлявся проводити загальні збори, не відповідав на запити УДП. Сприяв незаконній оборудці з будівлею УДП у центрі Будапешта. Був учасником схеми з передачею на «Трансшип» 91 баржі за €1 з метою доведення УДП до банкрутства, відчуження флоту на підставі штучно створеної заборгованості.

20-21 липня 2022 року новому керівництву УДП вдалося провести загальні збори «Трансхолд» і «Трансшип», під час яких Костюченко був звільнений за зловживання та грубі порушення в роботі.

На зборах Костюченко приховав, що декілька тижнів тому… звільнив себе сам. А також виплатив собі компенсацію у €100 тис. Це вдалося з’ясувати лише згодом в процесі передачі документів. Для отримання на рахунок «Трансшипу» необхідної суми Костючено перед звільненням без згоди УДП віддав у п’ятирічний бербоут-чартер чотири судна УДП!”, — повідомило пароплавство.

Адвокати УДП подали заяву про злочин у слідчі органи Угорщини. Відкрита кримінальна справа, проведені допити свідків. Дії Костюченко класифіковані як шахрайство та навмисне розкрадання коштів підприємства, якому завдано шкоди на суму €170 тис.

УДП робить все для притягнення Костюченка та його спільників до кримінальної відповідальності та повернення вкрадених коштів. Також тривають перемовини щодо повернення барж УДП або збільшення ставок до ринкового рівня”, — наголосили в УДП.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *