Угода на «зернових переговорах» у п’ятницю буде підписана лише з гарантіями безпеки судноплавства — МЗС

На переговорах у турецькому Стамбулі у п’ятницю, 22 липня, очікується підписання документу, який встановить зобов’язання України та Росії щодо безпечного функціонування маршрутів експорту зерна у Чорному морі. Про це повідомила прес-служба Міністерства закордонних справ (МЗС).

22 липня в Туреччині заплановані переговори щодо відновлення експорту українських зернових під егідою ООН. За підсумками може бути підписаний документ, який міститиме зобов’язання сторін щодо безпечного функціонування експортних маршрутів у Чорному морі”, — заявив речник МЗС Олег Ніколенко.

Представник МЗС наголосив, що українська делегація підтримає лише ті рішення, які гарантуватимуть «безпеку південних регіонів України, сильні позиції ЗСУ в Чорному морі та безпечний експорт української сільськогосподарської продукції на світові ринки».

За інформацією канцелярії президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана, підписання угоди очікується сьогодні о 16:30 за місцевим часом (збігається з київським) у палаці Долмабахче у Стамбулі. Під час підписання будуть присутні президент Туреччини і генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш, який вирушив до Стамбула. Передбачається також участь представників України і Росії, але на якому рівні, не уточнюється.

Читайте також: Стратегічні зернові. Наслідки скорочення українського зернового експорту для України і світу

Минулого тижня у Стамбулі відбулися чотиристоронні переговори щодо вивезення українського зерна за участі делегацій України, Туреччини, ООН і Росії, на яких було досягнуто домовленості щодо базових технічних питань.

Згідно з попередніми домовленостями транспортувати українське зерно на експорт планується через три порти «Великої Одеси», а в подальшому можливе розширення їх списку. Дотримання безпекових правил контролюватиме моніторингова група під егідою ООН, яка перебуватиме у Стамбулі, а Росія не буде мати впливу на цей процес.

За словами міністра закордонних справ Дмитра Кулеби, відновлення експорту зерна з українських портів у Чорному морі неможливе без гарантій безпеки для судновласників, вантажовласників і України як незалежної держави.

Україна вважається житницею світу, проте з огляду на російську загарбницьку війну українська аграрна економіка більше не може використовувати важливі морські порти для експорту.

ООН попередила, що закриття українських портів у Чорному морі може спровокувати глобальну продовольчу катастрофу, яка призведе до голоду, масової міграції та політичної нестабільності у світі. Через блокування українських морських портів Росією близько 20 млн тонн збіжжя залишаються заблокованими в Україні.

В умовах морської блокади Росії Україна налагодила два канали експорту зерна — через Польщу та Румунію, а також веде переговори з державами Балтії.

24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про початок вторгнення до України. Російські війська обстрілюють та знищують ключові об’єкти інфраструктури, здійснюють масовані обстріли житлових районів українських міст та селищ з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет.

З перших днів повномасштабного вторгнення флот РФ поцілив щонайменше у вісім цивільних суден в Азовському і Чорному морях і в Бузькому лимані. Піддаються обстрілам також морські порти. Росіяни називають це «антитерористичною операцією».

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *