УДП заблокувало схему крадіжки палива

Департамент безпеки ПрАТ «Українське Дунайське пароплавство» (УДП) виявив та заблокував корупційну схему, пов’язану з крадіжками палива. Про це повідомив в.о. генерального директора УДП Дмитро Москаленко.

Ще за старого керівництва УДП організаторами схеми були безпідставно завищені норми витрати палива на здійснення портових операцій. На буксирах почав накопичуватись певний надлишок палива. «Зекономлене» паливо капітани використовували для «лівих» операцій без внесення у судновий журнал. Лише по одному з дунайських портів виявлені сотні таких операцій”, — написав Москаленко у Facebook.

«Виручка» від такої діяльності розподілялася між організаторами та задіяними у схемі капітанами, агентами, диспетчерами та іншими співробітниками. Частину палива просто зливали, вивозили, продавали.

Розкрити схему нам допомогли датчики контролю витрат палива та система відеоспостереження. Ми переконалися у тому, що норми штучно завищені. І зафіксували рух незрозумілої автоцистерни з паливом по нашій території. Був проведений аудит, розслідування”, — повідомив Москаленко.

Наразі всі матеріали передаються у правоохоронні органи. За результатами напевно будуть не лише звільнення, але й підозри, наголосив керівник УДП.

ПрАТ «УДП» здійснює річкові вантажоперевезення по Дунаю. Компанія експлуатує понад 20 самохідних суден вантажного річкового флоту та приблизно 200 несамохідних суден, що дозволяє оперувати приблизно 20 баржевими караванами. Основу вантажів у 2022 році складають зернові та металургійна сировина. Крім того, компанія почала розвивати напрям контейнерних перевезень і запустила регулярні контейнерні каравани.

Компанія у 2022 році збільшила перевезення вантажів порівняно з 2021 роком. Зокрема, у січні-жовтні річковим флотом перевезено майже 1,5 млн тонн вантажів.

За підсумками 2022 року ПрАТ «УДП» одержало понад 1 млрд грн прибутку після 38 млн грн збитку за попередній рік.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *