УДП намагається повернути ліхтери з незаконної оренди

За результатами звернення ПрАТ «Українське Дунайське пароплавство» (УДП) правоохоронці відкрили кримінальне провадження щодо незаконного привласнення суден пароплавства, що перебувають у порту «Південний». Про це повідомила прес-служба УДП.

В минулі роки у керівництва УДП була звичка роздавати флот в оренду, щоб вже ніколи його не повертати. Так, ще у 2013 році пароплавство вирішило передати 8 ліхтерів компанії «Сісайд (Україна)» з порту «Південний». Для внутрішньопортових перевезень та накопичення зернових вантажів. Ставка фрахту — сміхотворні $40 на добу (наразі ринкова ставка фрахту від $140). Оплачувався лише час, коли ліхтер перебував в експлуатації. Обліком робочого часу займався сам фрахтувальник. Фрахтувальник гарантував, що після завершення договору поверне ліхтери та оплатить буксирування з порту «Південний» до порту Ізмаїл. Договір завершився наприкінці 2013 року… Ліхтери все ще у «Південному»”, — вказала прес-служба.

У 2022 році пароплавство спробувало зв’язатися з компанією «Сісайд (Україна)», щоб дізнатися про місцезнаходження та технічний стан ліхтерів. Було домовлено щодо строків та умов їх повернення, адже ліхтери потрібні УДП для будівництва барж SLG.

Керівництво фрахтувальника нібито і не проти повернення суден. Але в наявності, як виявила перевірка, не всі ліхтера. Крім того, хто компенсує УДП чималі витрати на передислокацію?” — наголосили в УДП.

У цьому зв’язку пароплавство звернулося до Господарського суду Одеської області з позовом про повернення майна. Триває судовий процес.

Також було спрямовано правоохоронним органам повідомлення про незаконне відчуження майна держпідприємства. За цим зверненням відкрито кримінальну справу.

Будемо домагатися стягнення з фрахтувальника витрат за перебазування флоту до Ізмаїлу. А також вирішення питання зі зниклими ліхтерами”, — підсумували в УДП.

ПрАТ «УДП» здійснює річкові вантажоперевезення по Дунаю. Компанія експлуатує понад 20 самохідних суден вантажного річкового флоту та приблизно 200 несамохідних суден, що дозволяє оперувати приблизно 20 баржевими караванами. Основу вантажів у 2022 році складають зернові та металургійна сировина. Крім того, компанія почала розвивати напрям контейнерних перевезень і запустила регулярні контейнерні каравани.

Компанія у 2022 році збільшила перевезення вантажів порівняно з 2021 роком. Зокрема, у січні-жовтні річковим флотом перевезено майже 1,5 млн тонн вантажів.

За підсумками 2022 року ПрАТ «УДП» одержало понад 1 млрд грн прибутку після 38 млн грн збитку за попередній рік.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *