У Туреччині затримали судно із краденим зерном з Бердянська

Турецька митниця затримала судно Zhibek Zholy (прапор — РФ), яке прибуло до порту Карасу з вантажем зерна з окупованого російськими військами Бердянська. Про це заявив посол України в Туреччині Василь Боднар, повідомляє «Європейська правда».

У нас є повна співпраця, судно зараз стоїть перед входом до порту. Воно затримане митними органами Туреччини. Завтра відбудеться міжвідомча нарада, на якій буде вирішено подальшу долю цього судна”, — сказав Боднар в ефірі національного телемарафону в неділю, 3 липня.

Посол додав, що Генеральна прокуратура передала турецькій стороні відповідний запит, і Україна розраховує, що судно арештують, майно конфіскують і притягнуть до відповідальності всіх причетних.

З цим судном особлива ситуація, оскільки воно вперше намагалося використати тимчасово окупований порт Бердянськ і потім зайти до турецького порту. Це нелегально і, чесно кажучи, це велика наглість і спроба фактично пробити такий коридор, щоб користуватися нагодою і вивозити майно”, — сказав Боднар.

Наприкінці минулого тижня балкер Zhibek Zholy з 7 тис. тонн вивезеного з окупованого російськими військами Бердянська став на рейді порта Карасу на північному заході Туреччини.

Судно належить казахстанській KTZ Express Shipping і перебуває в оперуванні компанії Green-Line LLC із Санкт-Петербурга, яка має контракт з естонською компанією Mangelbert OU на перевезення зерна з України до Туреччини. Оператор запевнив судновласника, що зерно з окупованого Бердянська вивозиться буцімто через «коридор безпеки» за домовленістю з Україною.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *