У Туреччині спустили на воду корвет «Гетьман Іван Мазепа» для ВМС ЗСУ

На верфі RMK Marine у Стамбулі спустили на воду перший противочовновий корвет «Гетьман Іван Мазепа» класу Ada для Військово-Морських Сил Збройних Сил України (ВМС ЗСУ).

Сьогоднішня надважлива для України та її Військово-Морських Сил подія вкотре засвідчує, що в умовах вирішальної війни за нашу незалежність і територіальну цілісність, за волю багатонаціонального українського народу, за свободу і гідність ми маємо прекрасного друга — Турецьку Республіку. Наше співробітництво отримує ще один вимір — прекрасний корвет, який вже скоро захищатиме Україну, вільне судноплавство, що безумовно є спільною метою наших країн”, — заявив командувач ВМС ЗСУ віце-адмірал Олексій Неїжпапа.

У Туреччині спустили на воду корвет «Гетьман Іван Мазепа» для ВМС ЗСУ
Фото: navy.mil.gov.ua

Хрещеною нового корабля стала дружина Президента України Олена Зеленська і, як того вимагають морські традиції, вона надала настанову новому українському кораблю.

У таких випадках до суден звертаються як до людей — із повагою та настановою. Отже, корвете «Гетьман Іван Мазепа», бажаю тобі з честю нести український прапор. Попутного вітру, спокійного моря й лише перемог! Завжди пам’ятай свою турецьку батьківщину і неси славу Україні!”, — сказала вона.

У серпні Президент України Володимир Зеленський присвоїв ім’я «Гетьман Іван Мазепа» першому українському корвету класу Ada.

Міністерство оборони України уклало контракт на будівництво двох корветів класу Ada для Військово-морських сил Збройних сил України наприкінці 2020 році. Також тоді Державний оборонний концерн Туреччини та суднобудівний завод «Океан» (Миколаїв) підписали меморандум про спільну реалізацію корветної програми. Будівництво корабля здійснює військово-морська верф RMK Marine у Стамбулі. Очікувалося, що миколївське підприємство буде виконувати добудову і монтаж систем озброєнь.

Закладка першого корвета відбулась у вересні 2021 року. Станом на 17 грудня 2021 року готовність корпусу становила 80%, роботи йшли з випередженням графіку. У 2022 році планувалося доправити корабель на добудову в Україну, у 2024 році — ввести в експлуатацію.

У 2023 році планувалася закладка другого корвета класу Ada.

У травні та червні російські загарбники завдали артилерійських і ракетних ударів по суднобудівному заводу «Океан».

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *