У Стамбулі домовилися створити координаційний центр для розблокування експорту зерна з України

Військові делегації з Туреччини, Росії, України та представники ООН на перемовинах у Стамбулі в середу, 13 липня, домовилися про створення координаційного центру з експорту українського зерна морським шляхом. Про це заявив міністр оборони Туреччини Хулусі Акар, повідомляє Anadolu.

За результатами зустрічі, яка пройшла в позитивній та конструктивній атмосфері, було досягнуто домовленості щодо базових технічних питань, таких як створення координаційного центру в Стамбулі, де будуть присутні представники всіх сторін, спільний контроль у пунктах виходу з порту та прибуття, а також забезпечення безпеки судноплавства на маршрутах переходу”, — сказав Акар.

Також він анонсував ще одну зустріч делегації України та Росії у Туреччині наступного тижня.

На цій зустрічі всі деталі будуть ще раз розглянуті, і виконана робота буде зафіксована підписами”, — підсумував турецький міністр.

Читайте також: Стратегічні зернові. Наслідки скорочення українського зернового експорту для України і світу

11 липня Президент України Володимир Зеленський провів перемовини з Президентом Туреччини Реджепом Тайїпом Ердоганом, під час яких обговорювалася важливість розблокування українських портів та відновлення експорту зерна, а також запобігання вивезенню Росією українського зерна з захоплених територій.

Туреччина робить активні спроби виступати посередником для припинення війни РФ проти України, а також у розв’язанні питання вивезення зерна та іншого продовольства з портів України в умовах широкомасштабної агресії РФ проти нашої держави.

Раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявляв, що Україна готова створити необхідні умови для відновлення експорту з Одеського порту і шукає рішення разом з ООН і партнерами, щоб Росія не змогла цим скористатися для нападу. Українське зерно може бути доставлене на світові ринки завдяки механізму командного центру, що планується створити у Стамбулі. Так, під егідою ООН було підготовлено дорожню карту для розв’язання глобальної продовольчої кризи.

Україна вважається житницею світу, проте з огляду на російську загарбницьку війну українська аграрна економіка більше не може використовувати важливі морські порти для експорту.

ООН попередила, що закриття українських портів у Чорному морі може спровокувати глобальну продовольчу катастрофу, яка призведе до голоду, масової міграції та політичної нестабільності у світі. Через блокування українських морських портів Росією близько 20 млн тонн збіжжя залишаються заблокованими в Україні.

В умовах морської блокади Росії Україна налагодила два канали експорту зерна — через Польщу та Румунію, а також веде переговори з державами Балтії.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *