У порту Рига збудують найбільший у Латвії парк сонячних панелей

У порту Рига збудують найбільший парк сонячних панелей у Латвії з номінальною потужністю не менше 100 МВт і запланованим виробленням електроенергії не менше 100 тис. МВтч на рік, що відповідає річному споживанню електроенергії латвійського міста середньої величини.

Як повідомляє прес-служба Ризького вільного порту, це перший крок створення комплексу індустріального парку Spilve. Сонячний парк забезпечуватиме «зеленою» енергію не лише інфраструктуру порту, але й підприємств поза його територією.

Ризький порт є найбільшим промисловим парком у країнах Балтії з невикористаним економічним потенціалом у районі Спілве. Працюючи з інвесторами та потенційними замовниками над створенням індустріального парку Spilve, ми бачимо потенціал для розвитку зеленої енергетики, в першу чергу для парку сонячних батарей, а потім для розвитку водневих технологій. Більше того, сьогоднішні міжнародні виробники та логістичні ланцюжки потребують більш екологічних транспортних коридорів, а сонячний парк — це можливість запропонувати екологічно чисту та дешеву енергію портовим стивідорам”, — наголосив голова правління Ризького вільного порту Вієстурс Зепс.

Розробника парку сонячних панелей буде обрано на міжнародному конкурсі, оголошеному управлінням порту. Для роботи сонячного парку планується використати територію площею 176 га.

Ризький вільний порт розташований на обох берегах гирла Даугави (Західна Двіна), загальна територія порту — близько 6,3 тис. га, довжина причалів — 13,8 км, максимальна осадка суден біля причалу — 12,2 метра. До 80% вантажообігу Ризького вільного порту становлять транзитні вантажі.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *