У порту Констанца завантажили українським зерном перший панамакс

У чорноморському порту Констанца (Румунія) на судно Unity N (прапор — Маршаллові острови) здійснено перше після початку війни завантаження 71 тис. тонн української кукурудзи, повідомляє Reuters.

Це перше судно класу panamax з українською кукурудзою, що вийде з порту. Підтримати експорт українського зерна — означає запобігти колосальній хвилі світового голоду, спровокованій блокуванням українських портів”, — сказав агентству керівник портового оператора Comvex Віорел Панайт.

За його словами, раніше цього тижня оператор завершив навантаження близько 35 тис. тонн української залізної руди, і очікується, що друге судно буде завантажено приблизно 15 травня.

Оскільки морські порти України заблоковані від початку війни, Україна змушена відправляти вантажі потягом через свій західний кордон або через свої невеликі річкові порти на Дунаї до Румунії.

Наразі до Констанци відправлено близько 80 тис. тонн українського зерна. Ще 80 тис. тонн схвалено, вони перебувають у дорозі, повідомив у вівторок менеджер порту Констанци. Проте, за словами Панайта, потрібна додаткова робота над сполучною інфраструктурою порту.

Інфраструктура навколо порту є проблемою для всієї економічної діяльності в Румунії. Повільний доступ призводить до додаткових витрат у цих галузях”, — сказав він.

Панайт привітав плани румунського уряду щодо відновлення кількох залізничних ліній, які з’єднують порти з українськими кордонами.

Наприкінці березня Україна домовилася з Румунією про можливість відправки своєї агропродукції через румунський морський порт Констанца. 

Судна під українським прапором мають пріоритетний доступ до румунських портів і звільнені від оплати портових послуг.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *