У Норвегії збудують перший у світі тунель для суден

Норвезька берегова адміністрація (Kystverket) розпочинає будівництво унікального об’єкту морської інфраструктури — першого у світі повнорозмірного тунелю для суден Stad Ship Tunnel, пише The Maritime Telegraph.

Тунель дозволить суднам оминати складну для судноплавства зону вздовж берегової лінії Норвегії — півострів Stad (Stadlandet). Близько 30% часу в цьому районі вирують шторми, і за останні 80 років в прилеглих водах загинули 33 моряки.

Проект тунелю вперше запропонували наприкінці 19 століття, але висока вартість вибухових робіт у скелях півострова зупиняла будівництво. Можливості її реалізації вивчали десятиліттями, і у 2020 році черговий проект отримав зелене світло. Він передбачає будівництво у скелях півострова тунелю довжиною 1,6 км, висотою 49 метрів та шириною 36,5 метрів.

Тунель буде достатньо великим, щоб крізь нього могли пройти місцеві пасажирські пороми, а також менші судна, такі як OSV, що працюють у Північному морі. Рух у тунелі буде одностороннім, з напрямом, що змінюється щогодини.

Наразі Kystverket звертається до постачальників технічних рішень, які можна адаптувати для використання в судновому тунелі. Подібних об’єктів досі не будували, тому це буде рідкісна можливість для інновацій. Обладнання тунелю має витримувати морську воду, корозію, туман — умови, які повністю відрізняються від тих, які є у звичайному автомобільному тунелі, відзначили у керівництві проекту.

На початку влада виділила на проект $325 млн. За планом тунель мають ввести в експлуатацію до 2026 року. Він буде безкоштовним і відкритим для всіх суден (з лоцманською проводкою і системою VTS).

У Норвегії збудують перший у світі тунель для суден

Проект Stad Ship Tunnel був включений до Національного транспортного плану ще у 2013 році. Розпочати будівництво планувалося у 2020 році, але проекту довелося пройти додатковий аудит.

Проект має збільшити економічний потенціал регіону. Півострів Стад щодня огинають не менше 20 суден, але через сильні вітри та потужну течію їм доводиться стояти довго в пробках, чекаючи сприятливої погоди. Тунель прискорить процеси морської логістики та залучить нові судноплавні компанії.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *