У Балтійському морі обмежили судноплавство через аварію на Nordstream

Через витоки на газопроводах Nordstream 1 і Nordstream 2 у шведських і датських водах неподалік острова Борнхольм Морська адміністрація Швеції (SMA) розіслала навігаційні попередження каналами Navtex і VHF про те, що суднам слід триматися подалі від цього району.

Також видано попередження для літаків на висоті безпеки 1 тис. метрів.

В ніч на понеділок, 26 вересня, диспетчер берегового майданчика Nordstream зафіксував різке падіння тиску у трубопроводах. Зокрема, тиск у магістралі Nordstream 2 знизився зі 105 до 7 бар. Біля данського острова Борнгольм у Балтійському морі з’явилася велика ділянка бульбашок, що свідчить про витік газу. Про те, що сталося, були повідомлені берегові служби Німеччини, Данії, Швеції, Фінляндії та Росії. Наразі нема інформації про причини витоків.

Наше завдання в цій ситуації таке: ми попереджаємо судна, які перебувають поблизу, і просимо їх триматися на безпечній відстані 5 морських миль (близько 9 км) від ділянок. Це добре виміряна зона безпеки. Наше завдання – забезпечити безпеку доставки. Ми робимо це, попереджаючи судна, які підходять надто близько до місць витоків”, — ідеться у повідомленні SMA.

У Балтійському морі закрили район через аварію на Nordstream
Фото: sjofartsverket.se

Влада Данії також попередила, що прорив газопроводу «небезпечний для морського руху», і встановила навколо підводної магістралі зону безпеки в п’ять морських миль. У навігаційному попередженні цивільні судна просять триматися на відстані від острова Борнгольм.

Розпочато розслідування причин аварії. Влада Німеччини, де розташовані приймальні термінали обох магістралей, розглядає версію зумисного пошкодження трубопроводу.

Витік газу на російському трубопроводі стався за день до урочистого запуску Baltic Pipe для постачання газу з Норвегії до Польщі. Цей проект є центральним елементом зусиль Варшави щодо позбавлення залежності від російського газу.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *