Турецька компанія пропонує відправити судна-електростанції до України

Турецька електроенергетична компанія Karpowership веде перемовини про відправлення до України суден-електростанцій для постачання електроенергії до енергетичної інфраструктури, повідомляє Nikkei Asia.

Обговорюємо з керівництвом Одеської області та компанією «Укренерго» розміщення поряд з Одесою трьох суден-електростанцій загальною потужністю 300 МВт”, — заявила Зейнеп Харезі, член правління Karpowership, яка відповідає за комерційні операції.

Зазначається, що це дало б можливість забезпечити електроенергією до 1 млн абонентів.

Крім комерційних і технічних параметрів, сторонам потрібно владнати питання безпеки суден. Харезі вважає: як і у випадку з Чорноморською зерновою ініціативою, для цього може знадобитися посередництво ООН.

Залежно від потреб і погоджень, ми могли б зробити це до кінця року. Судна готові, і ми можемо розгорнути їх за три тижні”, — сказала вона.

Україна, яка ще донедавна була нетто-експортером електроенергії, зараз відчуває її гострий дефіцит внаслідок російської агресії. Найбільша атомна станція України окупована і не генерує енергію, а всі великі теплові та гідроелектростанції на вільній території пошкоджені ракетами тією чи іншою мірою.

Karpowership має вісім доступних суден, які разом можуть генерувати до 2 гігават електроенергії. Цього достатньо, аби забезпечити живленням приблизно 5 млн будинків. Найбільше судно компанії має потужність 500 мегават. Судна під’єднують бортову електростанцію до берегової мережі, використовуючи близько кілометра кабелів.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *