Туреччині передали список балкерів, які вивозять з України крадене зерно

Список суден, якими Росія намагається вивезти в інші країни та продати крадене в Україні зерно та інші товари, було передано раднику Президента Туреччини. Про це повідомив лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, передає «Укрінформ».

Одне з обговорюваних питань було пов’язане з тим, що за нашою інформацією, даними української розвідки, Росія крадену на окупованих територіях пшеницю та інші товари, провозить в тому числі через порти Туреччини. Хоча чотири роки тому було прийняте рішення, що ніякі судна, що відвідують порти на окупованих територіях, в першу чергу маються на увазі порти в Криму, не можуть прийматися та обслуговуватися в портах Туреччини”, — сказав Джемілєв за результатами зустрічі з головним радником Президента Туреччини Реджепа Тайїпа Ердогана Ялчином Топчу та головою комісії з питань національної оборони Великих національних зборів (парламенту) Туреччини Фейзі Бердібеком в Анкарі.

Джемілєв повідомив, що Туреччині було передано список балкерів, які, зокрема, крадену пшеницю з Херсонської області вивозили через Севастополь до портів Туреччини та намагалися продати Туреччині, Сирії та Єгипту.

Ми домовилися, що вони візьмуть це під контроль”, — розповів лідер кримськотатарського народу.

За інформацією українського уряду, російські окупанти вже викрали щонайменше 400–500 тис. тонн зерна на суму понад $100 млн. При цьому майже всі судна із зерном, що виходять із порту Севастополь в анексованому Росією Криму, завантажені краденою українською продукцією.

Міністерство закордонних справ попередило країни-споживачі, що партії зерна, які продає Росія, можуть частково або повністю містити вкрадене зерно, здобуте мародерством російських військових в Україні.

Посол України в Туреччині Василь Боднар закликав перекрити рух через турецькі протоки суховантажів із зерном, вкраденим в Україні.

В середині травня супутникові знімки компанії Maxar Technologies вчергове зафіксували завантаження українського зерна на російські судна «Матрос Позынич» і «Матрос Кошка» в порту Севастополь в анексованому Росією Криму. На початку цього місяця «Матрос Позынич» здійснив подібну місію: завантажив зерно та вийшов із Чорного моря в Середземне. Спочатку судно прямувало до Єгипту, але після попередження українських офіційних осіб його не прийняли в порту Олександрія. Судну також було заборонено захід до порту Бейрут (Ліван), і воно зрештою пришвартувалося в Латакії в Сирії.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *