Туреччина створить штаб під егідою ООН для розблокування аграрного експорту з українських портів

Туреччина організує у Стамбулі командний центр під егідою ООН для створення «зернового коридору» і безпечного вивезення з українських портів 20 млн тонн зерна й насіння соняшнику. Про це повідомляє Anadolu.

Туреччина також розробила дорожню карту для розв’язання проблеми із вивезенням зерна з України. Її деталі обговорюватимуться найближчими днями на зустрічі за участю представників Росії, України, Туреччини та ООН.

На чотиристоронній зустрічі будуть розглянуті такі питання, як маршрут, страхування та безпека суден, розмінування у регіоні. Очікується, що першим результатом зустрічі стане рішення про розмінування Чорного моря у районі українських портів.

Президент Туреччини Реджеп Ердоган провів окремі телефонні переговори з президентами РФ Володимиром Путіним та України Володимиром Зеленським. Дипломатичні джерела повідомили агентству, що Путін та Зеленський позитивно оцінили ідею створення «зернового коридору».

Раніше Міністерство закордонних справ України заявило, що Росія має зробити перший крок для розблокування експорту українського продовольства — відвести свої сили в морській акваторії навколо України та надати безпекові гарантії про ненапад на порти та комерційні конвої.

До російського військового вторгнення Україна щомісяця експортувала до 5 млн тонн сільгосппродукції через порти Одеси і Миколаєва, проте зараз через їх морську блокаду з боку РФ країна може щомісяця перевозити близько 500 тис. тонн зернових. Цей показник можна збільшити до 2-3 млн тонн, наростивши пропускну здатність залізничних і логістичних переходів на кордонах з країнами ЄС.

12 травня Єврокомісія затвердила план допомоги Україні з вивезення до липня не менше 20 млн тонн зерна. Зокрема, Єврокомісія закликає допомогти вивезти зерно, прискоривши митні процедури, вивільнивши склади, створивши логістичні коридори та збільшивши пропускну спроможність морських портів. За даними Єврокомісії, Україна займає 10% світового ринку пшениці, 13% — ячменю, 15% — кукурудзи, понад 50% ринку соняшникової олії.

Україна шукає нові логістичні маршрути, зокрема залізничні. Одним з нових є маршрут через порт Констанца в Румунії. Також опрацьовуються коридори через Польщу та порти на Балтійському морі.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *