Туреччина перекривала Босфор через виявлену міну — уперше за 80 років

Турецька влада у суботу, 26 березня, була вимушена призупинити рух суден через протоку Босфор в обох напрямках внаслідок виявлення міни старого зразку у її водах.

Про невідомий об’єкт повідомило цивільне судно, що проходило Босфором. Також повідомлялося про фото об’єкту, зроблене з берега.

За деякий час турецьке Міністерство національної оборони Туреччина підтвердило, що йдеться справді про морську міну. Сапери знешкодили її, після чого навігацію протокою відновили.

Міністр національної оборони Хулусі Акар повідомив, що виявлена міна виявилася старого типу. Вона була вивезена до безпечного місця та знешкоджена.

Туреччина провела переговори щодо інциденту як із російською, так і українською сторонами, консультації ще будуть продовжені.

Масштабна агресія проти України, що була розв‘язана російською федерацією на пряму впливає на безпеку у Чорноморському регіоні і фактично паралізує вільне судноплавство усіх причорноморських країн. Протока Босфор — важлива судноплавна артерія, що з‘єднує Чорне море зі Світовим океаном. Останній раз Чорноморські протоки закривалися через мінну небезпеку у роки Другої світової війни, у минулому столітті. Росія діє методами минулого століття і несе небезпеку всьому цивілізованому світу. Її дії створюють пряму загрозу життю цивільних моряків, що здійснюють плавання Чорним морем”, — прокоментували цей випадок в ВМС ЗСУ.

Раніше російська пропаганда поширювала повідомлення про нібито дрейф «зірваних з якорів українських мін» з Одеси в бік Болгарії та Туреччини. Фактично йдеться про провокації росіян, як інформаційні так і, можливо, практичні з метою тиску на Туреччину із тим, щоб змусити Анкару порушити приписи Конвенції Монтре.

На початку березня Росія була змушена скасувати заявку на прохід чотирьох військових кораблів через протоку Босфор до Чорного моря.

Наприкінці лютого Туреччина заявила, що закрила протоки Босфор і Дарданелли відповідно до пакту 1936 року, що дозволило їй обмежити прохід деяких російських суден. Зокрема, пакт дозволяє прохід суднам, які повертаються на свої бази.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *