Туреччина і Румунія виявили дрейфуючі міни в акваторії Чорного моря

Біля узбережжя Туреччини у Чорному морі виявлено та нейтралізовано вже другу за останні дні морську міну.

Як повідомило міноборони Туреччини, міну було виявлено у понеділок, 28 березня, у морі біля населеного пункту Ігнеада поблизу кордону з Болгарією. До зони, де виявили міну, направили групу морських спецпризначенців.

Крім того, дрейфуючу морську міну виявили біля узбережжя Румунії в районі міст Корбу та Неводарі. ВМС Румунії заявили, що екіпаж тральника «Віцеадмірал Костянтин Белеску» виконав інтервенційну місію з нейтралізації морської міни. Водолазна група визначила тип міни та встановила порядок знищення. Міну підірвали на відстані.

Читайте також: Туреччина пропонує задіяти лоцманські катери для безпечного судноплавства у Чорному морі

26 березня рух суден через протоку Босфор був призупинений після виявлення рибалками об’єкту, що зовні нагадує міну. Пізніше Міноборони Туреччини підтвердило, що об’єктом виявилася міна, яку успішно нейтралізували.

19 березня морський порт Сочі направив судновласникам та капітанам суден на північному заході Чорного моря попередження про загрозу «підриву на мінах українських ВМС, які дрейфують у Чорному морі». РФ також поширила відповідний Coastal Warning в системі NAVAREA.

З огляду на піратську поведінку російського флоту біля берегів України, немає сумнівів, що міни були встановлені саме військовими Росії. За інформацією фахівців, мінна небезпека спрямована на рекомендовані морські шляхи від Одеси до Босфору.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *