Третє зафрахтоване ООН судно вирушило зерновим коридором до Африки

Балкер Ikaria Angel, зафрахтований Всесвітньою продовольчою програмою (World Food Programme — WFP) ООН в рамках Ініціативи щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування, у суботу, 17 вересня, вирушив із морського порту Чорноморськ до Африки, на борту судна — понад 30 тис. тонн пшениці.

Як повідомила пресслужба Міністерства інфраструктури, вантаж призначений для Ефіопії, яка, за інформацією ООН, знаходиться на межі продовольчої катастрофи.

За підрахунками ООН, 70 млн соціально незахищеного населення світу, зокрема в Африці та Азії, на грані голоду саме через повномасштабне вторгнення росії. Незважаючи на те, що ці люди стали заручниками ворога, ми зі свого боку робимо все можливе, аби покращити гуманітарну ситуацію в світі. У партнерстві зі Всесвітньою продовольчою програмою ООН ми відправили три судна з понад 90 тис. тонн пшениці для жителів Ефіопії та Ємену. В планах — експорт ще 190 тис. тонн, які наразі закуповують партнери з ООН», — прокоментував міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

Керівник Мінінфраструктури закликав інших міжнародних партнерів і приватних інвесторів долучитися до закупівлі продовольства для потреб Африки.

Наші порти готові оперативно прийняти та завантажити судна для порятунку світу від голоду», — додав Кубраков.

Окрім Ikaria Angel, у суботу з українських портів вирушили ще дев’ять суден.

Загалом станом на 17 вересня в рамках зернової ініціативи українські порти відправили 159 суден з 3,6 млн тонн агропродукції.

Наприкінці липня представники України, Туреччини та ООН підписали у Стамбулі Ініціативу щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів, яка покликана частково розблокувати українські морські порти Одеса, Чорноморськ і «Південний» для експорту зерна та добрив. Аналогічну угоду ООН та Туреччина підписали з Росією. Угоди діятимуть протягом трьох місяців із можливістю продовження.

Перше зафрахтоване WFP судно в рамках Ініціативи прибуло в Африку наприкінці серпня. Балкер Brave Commander доставив до порту Джибуті 23 тис. тонн української пшениці, яку після розвантаження відправили в Ефіопію. Загалом в рамках Ініціативи з українських портів до країн Африки було відправлено 23 судна, на борту яких 0,64 млн тонн продовольства.

Перше завантажене судно в рамках Ініціативи вийшло з Одеського порту 1 серпня. Перше судно під завантаження зайшло до порту Чорноморськ 7 серпня і залишило порт 13 серпня.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі «Порти України». Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *