Транспортування вантажів Рейном рекордно подорожчало через посуху

Рівень води на річці Рейн у Німеччині продовжує падати через високі температури. Це призводить до підвищення вартості транспортування водним транспортом, оскільки судна не можуть йти річкою з повним завантаженням, повідомляє Reuters.

Опитані агентством суднові брокери зазначають, що вантажоперевезення річкою продовжуються, але інколи судна змушені йти завантажені лише на 25%.

Особливо низько опустився рівень води у вузькому місці Кауб поблизу Кобленця. У п’ятницю, 5 серпня, контрольний рівень ватерлінії в Каубі становив лише 56 сантиметрів. Річковим суднам потрібен рівень води близько 1,5 метра, щоб іти в рейс із повним завантаженням.

За даними суднових брокерів, спотові ціни на баржу для наливних вантажів із Роттердама до Карлсруе, на південь від Кауба, зросли приблизно до €94 за тонну в п’ятницю, збільшившись за добу на €2. У червні ціна становила близько €20 євро на тонну.

Адміністрація безпеки судноплавства не перекриває річку під час відпливу, надаючи операторам суден вирішувати, коли зупинитись.

Хімічний концерн BASF заявив, що це не вплинуло на його виробництво, але не виключає скорочення виробництва на окремих заводах у найближчі тижні. BASF переорієнтувалася на фрахтування суден, придатних для роботи на мілководді, і займалася пошуком інших варіантів транспортування вантажів, наприклад залізницею.

Потужності суден і так обмежені через зростання попиту після переходу Німеччини на збільшення вироблення електроенергії на вугіллі, оскільки країна готується до скорочення імпорту російського газу. Також чимало суден переорієнтувалися на річку Дунай для транспортування українського зерна, яке неможливо перевезти морем.

Річка Рейн довжиною приблизно 800 миль (1288 кілометрів) є життєво важливою транспортною артерією Європи, оскільки забезпечує перевезення вантажів з портового регіону Амстердам—Роттердам—Антверпен вглиб Європи.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *