Торгувати російською нафтою стане набагато складніше після 15 травня — Vitol

Сировинним компаніям стане набагато складніше купувати та продавати російську нафту з середини цього місяця через посилення санкцій ЄС проти Москви за вторгнення в Україну. Про це заявив керівник азіатського бізнесу найбільшого глобального незалежного нафтотрейдера Vitol Group Майк Мюллер у подкасті Gulf Intelligence.

Російський експорт нафти та нафтопродуктів, ймовірно, скоротився приблизно на 1 млн барелів на добу з 7,5 млн барелів на добу до початку російського вторгнення. Мюллер очікує подальшого скорочення після 15 травня.

Ми практично на вершині дати, коли міжнародна банківська система просто не зможе здійснювати платежі російським організаціям. Санкції ЄС забороняють цілу низку операцій з 15 травня”, — сказав Мюллер.

За його словами, «інша реальність» настане навіть для компаній, які досі продовжували купувати російські енергоносії, оскільки мають виконувати контрактні зобов’язання.

Мюллер також зазначив, що багато трейдерів, вантажовідправників, страховиків і банків уже уникають російських енергоресурсів, побоюючись порушити існуючі фінансові санкції або уникнути шкоди репутації.

Очікується, що деякі дрібні трейдери продовжать співпрацю з Росією, однак будуть затримки та вузькі місця, оскільки вони будуть намагатися знайти вантажовідправників і страховиків, готових взяти на себе відповідні ризики.

Цій торгівлі потрібно буде присвятити цілий сегмент ринку судноплавства. Є багато слів для цього, але це явно не мейнстрім. Нафта буде торгуватися зі знижкою, а судна – з надбавкою, тому що судновласник, який займається цим бізнесом, може виявити, що його судна не буде ніхто приймати ще деякий час”, — додав Мюллер.

У квітні 2022 року Vitol анонсував припинення торгівлі енергоресурсами російського походження до кінця цього року. Трейдер у 2021 році торгував нафтою та нафтопродуктами у обсязі 7,6 млн барелів на добу.

15 березня Євросоюз заборонив прямо чи опосередковано мати будь-які економічні зв’язки з російськими державними компаніями «Роснєфть», «Газпром Нєфть», «Транснєфть», «Совкомфлот» або їхніми мажоритарними акціонерами. Заборона не поширюється на виконання до 15 травня 2022 року контрактів, укладених до 16 березня 2022 року. Багато трейдерів інтерпретують положення як заборону мати справу з російськими енергетичними держкомпаніями після 15 травня цього року.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *