Супер яхтам російських олігархів бракує безпечних гаваней – Bloomberg

Супер яхтам російських олігархів, проти яких введені санкції через вторгнення Росії в Україну, не вистачає безпечних гаваней, у яких можна уникнути конфіскації чи арешту. Про це повідомляє Bloomberg.

Коли супер яхта Amadea вартістю $325 млн, пов’язана з російським мільярдером Сулейманом Керімовим, у квітні відпливла на Фіджі, капітан, можливо, подумав, що знайшов безпечний притулок. Острівна держава на півдні Тихого океану не підтримала санкції проти Росії та багатьох заможних прихильників президента Володимира Путіна й утрималася під час прийняття резолюції ООН, яка підтримує територіальну цілісність України.

Однак через тиждень після прибуття Amadea влада Фіджі затримала розкішну яхту на прохання уряду США, який стверджував, що власником судна є підсанкційний Керімов. В результаті США виграли низку юридичних позовів і конфіскували човен, відправивши його до Гонолулу минулого тижня.

США та Європа переслідують супер яхти, вілли та інші активи російських олігархів через їхні зв’язки з Путіним. Уже більше десяти суден загальною вартістю понад $2,25 млрд були заарештовані США, країнами Євросоюзу та добровільними союзниками, такими як Фіджі.

США сформували робочу групу KleptoCapture для переслідування активів російських олігархів. У Європі уряди Німеччини, Італії, Іспанії та інших країн конфіскували розкішні яхти, найдорожчою серед яких стала Dilbar вартістю $750 млн російського мільярдера Алішера Усманова.

Після того, як яхту Amadea було вперше заарештовано, заступник генерального прокурора США Ліза О. Монако попередила російських магнатів, що Міністерство юстиції «дивилося на кожну яхту, придбану за брудні гроші».

Ця конфіскація має сказати кожному корумпованому російському олігарху, що він не може сховатися — навіть у найвіддаленішій частині світу”, — сказала вона.

Побоюючись конфіскації, власники відправляли яхти до невеликого числа країн, які все ще вважалися дружніми і дозволяли суднам швартуватись або безперешкодно перебувати поблизу. Серед таких місць — Дубай в ОАЕ, Туреччина та Мальдіви, повідомляє Spire Global Inc., компанія, яка використовує супутникові технології для відстеження морської діяльності.

Втім, може бути складно передбачити, як саме країни відреагують на російську мегаяхту у своїх водах, як, приміром, у випадку з Amadea. Або як уряди можуть змінити свої підходи до санкцій за умов політичного тиску або зміни адміністрації.

Оскільки війна в Україні затягується, до активності щодо конфіскації мегаяхт можуть бути залучені інші, так звані нейтральні, країни, які не запровадили санкції. Геополітичні міркування часто мають більшу вагу, ніж морське право, коли йдеться про конфіскації, сказала Елізабет Менденхолл, доцент кафедри морських справ і політології університету Род-Айленда.

Йдеться більше про відносини між США чи Великобританією та країною, від якої вони хочуть отримати допомогу”, — сказала Менденхолл.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *