Суецький канал підвищить плату за транзит танкерів

Адміністрація Суецького каналу (SCA) з 1 квітня 2023 року підвищить транзитні збори для танкерів, що перевозять сиру нафту та нафтопродукти.

Відповідно до заяви SCA, плата за проходження каналом для танкерів із сирою нафтою та нафтопродуктами буде збільшена із 15% до 25% від звичайних транзитних зборів. Водночас збір для баластних танкерів зросте з 5% до 15%.

Зазначається, що додаткові збори є тимчасовими та можуть бути змінені або скасовані відповідно до змін на морському ринку.

Підвищення зборів в SCA пов’язують зі «значним зростанням світової торгівлі, покращенням економіки суден, розвитком водних шляхів Суецького каналу та покращенням транзитних послуг».

З 1 січня 2023 року плата за транзит суден Суецьким каналом зросла на 10-15%. У 2022 році SCA двічі підвищувала плату за транзит: один раз у лютому, другий — у березні, посилаючись на зростання світової торгівлі.

Суецький канал — безшлюзовий судноплавний канал, що з’єднує Середземне та Червоне моря і забезпечує найкоротший морський шлях між Європою та регіонами навколо Індійського океану та західної частини Тихого океану. Через канал проходить 10-12% світового морського вантажообігу. Довжина каналу — 160 кілометрів, ширина — до 350 метрів, глибина — 20 метрів.

У 2022 році через канал пройшло 23 тис. суден — на 11,1% більше порівняно з 2021 роком. Доходи Єгипту від Суецького каналу збільшилися у 2021-2022 фінансовому році (ФР, 1 липня — 30 червня) на 22,7% порівняно з попереднім роком — до рекордних $7 млрд.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *