Судноплавство через Тайванську протоку частково відновилося попри військові навчання Китаю

Судноплавство у Тайванській протоці частково відновилося у понеділок, 8 серпня, проте ризики для судноплавних ліній зберігаються, оскільки поблизу острова буде продовжено військові навчання Китаю, повідомляє Bloomberg.

За даними відстеження суден, зібраних агентством, із суботи понад 40 суден пройшли транзитом через китайську зону військових навчань на південь від головного порту Тайваню. Найновіші дані про локацію суден показують проходження через чотири із шести визначених зон.

Судноплавство в Тайванській протоці, одному з ключових маршрутів для ланцюжків постачань, минулого тижня зіткнулося із затримками та невизначеністю через проведення Китаєм військових навчань у регіоні після поїздки спікера палати представників конгресу США Ненсі Пелосі на Тайвань. Одні судновласники заборонили своїм суднам прохід через протоку, інші оминали зони військових навчань. Судна також не наважувалися підійти до великого порту Гаосюн на півдні Тайваню, щоб не увійти до великої зони навчань поблизу узбережжя.

У понеділок китайські військові заявили, що в повітряному та морському просторі поблизу острова Тайвань було проведено протичовнові та військово-морські навчання. Однак, за твердженням Bloomberg, Китай досі не опублікував нових навігаційних попереджень про навчання з бойовими стрільбами поблизу Тайваню.

Ознаки, що судноплавство та авіасполучення відновлюють свої початкові маршрути, проявилися ще до того, як близько полудня понеділка було оголошено про нові навчання. Експерти з судноплавства вважають, що фінансові штрафи за несвоєчасну доставку вантажів клієнтам можуть виявитися занадто великими, і це змушує судна іти через протоку.

Судноплавство через Тайванську протоку частково відновилося попри військові навчання Китаю
Інфографіка: bloomberg.com

За даними Bloomberg, супертанкер Barakah, навантажений нафтою з Близького Сходу, був пришвартований у Гаосюна в понеділок після того, як минулого тижня попрямував до порту Ша Лунг на північному краю острова. Танкер з партією нафти Ghinah також прямує до Гаосюна після зміни маршруту на Ша Лунг. Два судна, які перевозили ЗПГ, також прибули до портів Тайваню в понеділок після стоянки біля узбережжя протягом кількох днів.

Китай також повідомив про навчання в інших районах біля свого узбережжя. Навчання включають бойові стрільби з 6 по 15 серпня у південній частині Жовтого моря, що відокремлює материк від Корейського півострова. Управління морської безпеки також заявило, що військові навчання відбуватимуться протягом місяця з 8 серпня у частинах Бохайського моря на півночі. Судновласників та операторів попередили про заборону заходити у цей район.

У 2021 році приблизно в цей же час у цьому регіоні також проводилися навчання.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *