Судноплавний магнат Джон Фредріксен збільшив частку в Euronav до понад 22%

Компанія Famatown Finance Limited, контрольована судноплавним магнатом, бенефіціаром Frontline та Golden Ocean Джоном Фредріксеном, придбала 4,653 млн додаткових акцій бельгійської танкерної судноплавної компанії Euronav.

Як повідомляє портал Offshore Energy, разом з афілійованими компаніями Famatown володіє зараз 45,641 млн акціями Euronav, або пакетом 22,62% акцій.

Цією угодою частка Фредріксена наблизилася до пакету, яким володіє сім’я Саверіс у великій танкерній компанії – 25%. У січні це вже друга покупка акцій Famatown у Euronav.

Збільшення частки акцій зроблено мільярдером та його структурами після відмови від злиття Frontline та Euronav на початку цього року. Це рішення ще більше загострило відносини між Euronav та її акціонерами, оскільки найбільший акціонер Euronav Compagnie Maritime Belge (CMB), контрольована бельгійською родиною Савері, домагається звільнення всієї наглядової ради компанії. CMB була спочатку проти планів злиття, назвавши цей крок згубним для майбутнього компанії.

Euronav, з іншого боку, звернулася до арбітражного суду щодо рішення Frontline, намагаючись відновити переговори про злиття. Компанія вважає, що одностороннє припинення угоди щодо злиття з боку Frontline не мало підстав.

У липні 2022 року Frontline та Euronav уклали угоду про злиття. Передбачалося, що коефіцієнт обміну акцій Euronav та Frontline становитиме 1:1,45 відповідно. В результаті акціонери Euronav мали володіти 59% акцій об’єднаної компанії, Frontline — 41%. Тоді компанії заявили, що «немає жодних гарантій, що між сторонами буде досягнуто остаточне рішення, оскільки завершення угоди залежить від низки умов».

Об’єднання двох найбільших перевізників дозволило б створити величезну компанію на ринку танкерних перевезень. Її об’єднаний танкерний флот міг би включати 146 суден, включаючи 68 танкерів типорозміру VLCC, 56 Suezmax, 20 LR2/Aframax і два судна типу FSO, а капіталізація об’єднаної компанії сягнула б понад $6 млрд.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *