Судно з краденим українським зерном помітили у порту в Сирії

У порту сирійського міста Латакія помітили російське вантажне судно «Матрос Позынич» із 27 тис. тонн зерна, яке російські загарбники викрали на захоплених територіях України.

Про це повідомляє телеканал CNN, який опублікував відповідний супутниковий знімок Maxar Technologies. Свою інформацію телеканал підкріплює також, посилаючись на дані судноплавних компаній.

«Матрос Позынич» є одним із трьох суден, що використовуються російськими окупантами для вивезення вкраденого в Україні зерна. Це судно 30 квітня вийшло із Севастополя в анексованому Росією Криму, прямуючи до порту Олександрія, але змушене було змінити курс після того, як єгипетський порт не прийняв судно після попередження української влади про те, що зерно було вкрадено. Потім суховантаж взяв курс на Бейрут (Ліван), відключивши транспондер.

Завдяки супутниковим знімкам вдалося з’ясувати, що тепер російське судно перебуває в Сирії. Сирійський режим має тісні стосунки з Росією, яка використовує Латакію як перевалочну базу.

Головний редактор Maritime Bulletin Михайло Войтенко сказав CNN, що зерно можна перевантажити на інше судно в Латакії, щоб замаскувати його походження.

Коли порт призначення починає змінюватися без серйозних причин, це ще один доказ контрабанди”, — наголосив Войтенко.

Коментуючи цю подію, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Росія є потрійним злочинцем: розбомбила Сирію, окупувала частину України, а тепер продає вкрадене українське зерно в Сирію.

Хочу нагадати учасникам цієї оборудки: украдене ніколи та нікому не приносило щастя», — зазначив Кулеба.«Хочу нагадати учасникам цієї оборудки: украдене ніколи та нікому не приносило щастя”, — зазначив Кулеба.

Він додав, що кожен причетний до продажу, транспортування чи купівлі краденого зерна є співучасником злочину.

Ваші дії матимуть адекватні міжнародно-правові наслідки. Ми зробимо все, щоб максимально ускладнити ваше життя”, — зауважив міністр.

Кулеба нагадав, що раніше завдяки зусиллям українських дипломатів від купівлі награбованого зерна відмовилися Єгипет та Ліван. МЗС вже попередило інші країни-споживачі, що партії зерна, які продає Росія, можуть частково або повністю містити вкрадене зерно, здобуте мародерством російських військових в Україні.

За інформацією українського уряду, російські окупанти вже викрали щонайменше 400–500 тис. тонн зерна на суму понад $100 млн. Практично всі судна, які виходять із зерном з порту Севастополь, перевозять крадену українську продукцію. Найімовірнішою країною призначення цих вантажів є Сирія, звідти контрабандою зерно може постачатися до інших країн Близького Сходу.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *