Суд зобов’язав «Укрзалізницю» прибрати пороми з порту Чорноморськ

Південно-західний апеляційний господарський суд залишив без змін рішення Господарського суду Одеської області, згідно з яким філія «Центр транспортного сервісу (ЦТС) «Ліски» «Укрзалізниці» повинна прибрати пороми «Герої Плевни» та «Герої Шипки» від причалів морського порту Чорноморськ.

Як ідеться у матеріалах справи №916/689/21, у березні 2020 року адміністрація морського порту Чорноморськ звернулася до Господарського суду Одеської області із позовною заявою до філії «Укрзалізниці» з вимогою прибрати судна «Герої Плевни» та «Герої Шипки» від причалів №№8, 9 та №20, оскільки вони заважають користуватися причалами. У порту стверджують, що судна з 2014 року не виконували вантажних операцій і не полишали акваторію. Суд погодився з доводами портовиків та ухвалив рішення прибрати пороми.

Видавництво «Порти України» запрошує на урочисту церемонію нагородження переможців XV Національного Морського рейтингу України за підсумками 2021 року. Дата проведення — 25 березня 2022 року. Реєструйтеся!

Після цього ЦТС «Ліски» подав апеляційну скаргу. В її обґрунтування було зазначено, що залізничники уклали з портом договір про оренду причалів у 2015 році, і відтоді регулярно сплачують орендну плату, а також виконують інші умови договору. Крім того, залізничники дбають про судна — проводять необхідні ремонти та закуповують витратні матеріали, витративши на це загалом 114 млн грн. Також ЦТС «Ліски» стверджував, що неодноразово інформував адміністрацію порту Чорноморськ про відсутність можливостей перемістити пороми власними силами, і про те, що фінансовий план підприємства не передбачає витрати на передислокацію суден до інших портів України.

Проте Південно-Західний апеляційний господарський суд відмовив у скарзі, ставши на бік адміністрації порту.

Апеляційну скаргу АТ «Українська залізниця» в особі Філії «Центр транспортного сервісу «Ліски» залишити без задоволення. Рішення Господарського суду Одеської області від 15 липня 2021 року у справі №916/689/21 залишити без змін”, — ідеться у постанові апеляційного суду.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *