Суд заарештував права компаній російського олігарха Дерипаски на Миколаївський глиноземний завод

Перечинський районний суд Закарпатської області заарештував корпоративні права ТОВ «Миколаївський глиноземний завод», що належать ТОВ «Гуардон Україна» та ТОВ «Компанія «Алюміній України», а Закарпатський апеляційний суд підтвердив відповідну судову ухвалу. Про це повідомляє «Ліга. Бізнес».

За інформацією у Єдиному державному реєстрі судових рішень, ухвала Перечинського районного суду Закарпатської області датована 30 березня 2022 року, ухвала Закарпатського апеляційного суду — 31 травня 2022 року.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення й оскарженню в касаційному порядку не підлягає”, — постановив Закарпатський апеляційний суд.

Разом були арештовані гроші на рахунках Миколаївського глиноземного заводу в Ощадбанку, «Райффайзен Банку», МР Банку.

Як ідеться у тексті судового рішення, арешти накладені у межах кримінального провадження щодо ухилення від сплати податків і розтрати майна в особливо великих розмірах менеджментом заводу. Досудове розслідування з 25 березня здійснює Національна поліція.

Загальна сума фінансових і господарських операцій, що викликають сумніви у слідчих, становить понад 200 млн грн. У матеріалах правоохоронців стверджується, що мали місце факти заниження податкових зобов`язань, завищення суми бюджетного відшкодування ПДВ, завищення податкового кредиту.

Наприкінці лютого 2022 року МГЗ заявив про зупинку на рециркуляцію. «Через ситуацію, що склалася і неможливість відвантаження готової продукції, наш завод стає на рециркуляцію (…) Попри ці вимушені заходи та скорочення випуску, всі робочі місця та зарплати будуть збережені. Ми й надалі будемо інформувати вас про ситуацію. МГЗ планує повернутись до нормальної роботи, як тільки це стане можливим», — повідомило підприємство у Facebook.

1 березня 2022 року алюмінієвий гігант Rusal російського олігарха Олега Дерипаски повідомив на сайті Гонконзької фондової біржі, що тимчасово припинив виробництво на МГЗ.

Миколаївський глиноземний завод — єдиний виробник глинозему в Україні, що використовується для виробництва алюмінію. Російський олігарх Олег Дерипаска отримав контроль над підприємством на початку 2000‑х.

У 2016 році Україна ввела санкції проти компаній Олега Дерипаски ОК «Русал» і пов`язаною з нею кіпрською Judson Trading Limited. Наступного року МГЗ повідомив, що «Русал» продав МГЗ сировинному трейдеру Glencore. Однак 2018 року стало відомо, що Олег Дерипаска залишив контроль над підприємством, зокрема як бенефіціар двох співвласників МГЗ — ТОВ «Компанія «Алюміній України» та ТОВ «Гуардон Україна».

До приватизації МГЗ структурним підрозділом підприємства був Дніпро-Бугський морський порт, через який завод забезпечується сировиною — імпортними бокситами.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *