Суд підтвердив право НБУ на примусову реалізацію майна Київського ССРЗ

Північний апеляційний господарський суд остаточно підтвердив право Національного банку України (НБУ) на примусову реалізацію майна ПАТ «Київський суднобудівний-судноремонтний завод» (КССРЗ) поза межами процедури банкрутства. Про це повідомила прес-служба НБУ.

Апеляційний суд залишив без змін ухвалу Господарського суду міста Києва від 3 жовтня 2022 року щодо примусової реалізації майна КССРЗ поза межами процедури банкрутства.

Надана судом згода на задоволення вимог забезпеченого кредитора — Національного банку України — коштом майна боржника поза межами процедури банкрутства дає змогу позбутися залежності від перебігу процедури банкрутства зі всіма її обмеженнями та можливими зловживаннями недобросовісних учасників. Це дасть змогу якнайшвидше розпочати продаж майна заводу на конкурентних умовах”, — прокоментував начальник управління правової та судової роботи з проблемними активами Юридичного департаменту Національного банку Сергій Бойко.

Як уточнили в НБУ, майно КССРЗ буде виставлене на аукціон за ціною, що визначить суб’єкт оціночної діяльності, залучений відповідно до постанови державного виконавця в межах виконавчого провадження.

ПАТ «Київський суднобудівний-судноремонтний завод» є майновим поручителем за зобов’язаннями банку «Фінанси та Кредит» перед Нацбанком на загальну суму понад 4 млрд грн.У 2009-2010 роках завод уклав з НБУ договори іпотеки та застави в забезпечення виконання зобов’язань за наданими банку кредитами рефінансування. 

Оскільки зобов’язання за кредитами не були виконані, НБУ звернувся до суду з метою звернення стягнення на майно в судовому порядку. Йдеться про нежитлові будівлі, які є власністю ПАТ «КССРЗ». 

У квітні 2017 року суд першої інстанції, законність якого 1 грудня 2020 року підтвердив апеляційний суд, задовольнив позов НБУ до ПАТ «КССРЗ» та звернув стягнення на предмети іпотеки і застави в рахунок погашення боргу банку «Фінанси та кредит» за наданими кредитами рефінансування. У лютому 2021 року відділ примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України відкрив виконавче провадження щодо звернення стягнення на майно заводу.

Також у межах відкритої з серпня 2017 року процедури банкрутства заводу НБУ заявив про свої кредиторські вимоги, які визнані судом повністю. НБУ як забезпечений кредитор має переважне, позачергове право на задоволення своїх вимог за рахунок майна боржника. У листопаді 2021 року НБУ звернувся до Господарського суду міста Києва для отримання згоди на реалізацію майна заводу, який задовольнив заяву регулятора.

У вересні 2015 року НБУ ухвалив рішення про віднесення банку «Фінанси та Кредит» до категорії неплатоспроможних. На момент ухвалення рішення акціонером банку був Костянтин Жеваго, який опосередковано володів 97,67% акцій.

Київський суднобудівний-судноремонтний завод спеціалізується на будівництві та ремонті суден довжиною до 120 метрів, доковою вагою до 1,8 тис. тонн. Випускає складні металоконструкції, гірничо-збагачувальне обладнання, ремонтує силові агрегати.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *