Ставки на довгострокові контейнерні перевезення зросли більш ніж удвічі за рік — Xeneta

Ставки на довгострокові угоди морських перевезень контейнерів, що діють сьогодні, на 112% вищі, ніж в аналогічний період 2021 року, і на 280% більші, ніж у липні 2019 року. Про це ідеться в огляді Xeneta Shipping Index (XSI), повідомляє PortNews.

Протягом 17 з останніх 19 місяців зафіксовано приголомшливе зростання ставок, зумовлене такими факторами, як високий попит, нестача обладнання, затори в портах та невизначеність із пандемією”, — зазначив генеральний директор Xeneta Патрік Берглунд.

Зростання ставок у липні є найповільнішим із січня, при цьому підвищувальний тиск на довгострокові угоди слабшає в міру зниження спотових ставок за основними угодами. Крім цього, обсяги на багатьох транспортних коридорах знизилися, наприклад, контейнерний європейський імпорт упав на 3%, експорт — на 6% за перші п’ять місяців 2022 року.

У ході подальшого аналізу ринку Xeneta в липні провела опитування своєї клієнтської бази і виявила, що багато хто хоче переглянути договірні ставки з огляду на нещодавнє падіння спотового ринку.

Наші клієнти, великі відправники вантажів, тепер перебувають у більш виграшній переговорній позиції. Наше опитування показало, що 44% з них більше не впевнені у стабільності довгострокових контрактів, при цьому половина з цього числа заявили, що готові перерозподілити обсяги вантажів на спотовий ринок, щойно ціни там впадуть нижче за довгострокові ставки. Майбутні кілька місяців будуть цікавими”, — заявив Берглунд.

Європейський імпорт продовжував зростати, але повільніше, ніж за останні місяці. У липні він збільшився на 1,9% (на 62% у річному обчисленні). Експорт виріс сильніше — на 3,9% (зростання на 92% у річному обчисленні).

Далекосхідний експорт за 12 місяців зріс на 150% у річному обчисленні, а у липні збільшився ще на 2%. Імпорт зріс на 1,1% (на 53% у річному обчисленні).

Імпорт США зріс на 5,9% (на 173% у річному обчисленні), експорт — на 5%.

Програмна платформа Xeneta, що базується в Осло, збирає останні дані про ставки морських та повітряних перевезень, агреговані по всьому світу. Серед компаній, що беруть участь — ABB, Electrolux, Continental, Unilever, Nestle, L’Oréal, Thyssenkrupp, Volvo Group та John Deere та інші.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *