Ставки балкерного фрахту упали до мінімуму за майже три місяці

Baltic Dry Index, який відстежує ціни на морські перевезення насипних та навалочних вантажів по всьому світу, у вівторок, 22 листопада, знизився на 28 пунктів, або на 2,4%, — до 1149 пунктів, що є найнижчим рівнем з початку вересня.

Як повідомляє Trading Economics, індекс демонстрував зниження дев’яту торгову сесію поспіль на тлі зростання попиту через збільшення випадків Covid-19 у Китаї.

Індекс фрахту суден типорозміру кейпсайз впав порівняно з попередньою сесією на 3,3% — до мінімального за більш ніж два місяці рівня 1092 пунктів.

Індекс фрахту панамаксів знизився на 3,4% — до більш ніж 11-тижневого мінімуму в 1496 пунктів.

У сегменті супермакс індекс знизився на 4 пункти — до 1160 пунктів, що є найнижчим показником з початку лютого 2021 року.

Baltic Dry Index використається як інструмент оцінки міжнародної ділової активності. Він відображає вартість транспортування морським шляхом насипних та навалочних вантажів (руди, зерна тощо) за основними значущими торговими маршрутами балкерами різних типорозмірів — кейпсайз, панамакс і супермакс. На підставі динаміки та значень Baltic Dry Index можна оцінити ділову активність секторів економіки, що є споживачами послуг морських перевізників, аналізувати стан та частково прогнозувати розвиток світової торгівлі, промисловості та економіки в цілому.

Ставки фрахту зростали протягом усього минулого року, постійно оновлюючи багаторічні максимуми, і на початку жовтня вони досягли максимального значення протягом останніх 13 років — 5650 пунктів. Загалом протягом 2021 року Baltic Dry Index збільшився на понад 60%.

Аналітики прогнозували, що ставки фрахту, ймовірно, залишатимуться високими до 2023 року. Це було зумовлено очікуваним негативним впливом штаму «омікрон» коронавірусу COVID-19 на світову економіку, що вплине на логістичні ланцюжки на тлі закриття дедалі більшої кількості портів, у тому числі в Китаї. Проте російське військове вторгнення в Україну внесло свої корективи.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *