США збільшили експорт ЗПГ до Європи у 2,5 разу за рік

Експорт американського зрідженого природного газу (ЗПГ) до Європи у 2022 році зріс порівняно з попереднім роком в 2,5 разу — до 117,4 млн кубометрів, повідомляє Enkorr.

Згідно з доповіддю Ради економічних консультантів при Білому домі, перебої в постачаннях, «пов’язані з (повномасштабним) вторгненням Росії в Україну», істотно вплинули на експорт енергоносіїв США, особливо ЗПГ й сирої нафти.

Що стосується ЗПГ, експорт США різко змістився до європейських країн, оскільки Росія обмежила свої домінуючі постачання природного газу трубопроводом. Експорт сирої нафти збільшився ширше за напрямками, за помітним винятком скорочення експорту до Китаю. Дослідження показують, що скорочення імпорту енергоресурсів Китаєм із США 2022 року, ймовірно, є переходом до імпорту з інших джерел, включаючи Росію, поряд із падінням попиту через повільніше економічне зростання Китаю”, — сказано в доповіді.

За даними експертів, експорт американського ЗПГ до Китаю у 2022 році впав до 5,1 млн кубометрів порівняно з 21,9 млн кубометрів у 2021 році. Постачання американського ЗПГ до інших держав Азіатсько-Тихоокеанського регіону торік знизилися з 39,1 млн кубометрів до 24,7 млн кубометрів, в інші країни світу — з 52,5 млн кубометрів до 31,1 млн кубометрів. Загалом за 2022 рік експорт зПГ США зріс до 181,9 млн кубометрів.

Експорт нафти США в Європу збільшився з 400 млн барелів у 2021 році до 552,5 млн барелів у 2022-му. Постачання до КНР при цьому впали майже вдвічі — з 95,4 млн барелів до 176 млн барелів. Експорт американської нафти в інші країни Азіатсько-Тихоокеанського регіону збільшився з 231,2 млн барелів до 326,5 млн барелів, в інші країни світу — скоротився з 264,9 млн барелів до 60,3 млн барелів.

На початку червня Євросоюз затвердив шостий пакет економічних та персональних санкцій проти Росії і Білорусі у зв’язку з російським військовим вторгненням до України. Основною складовою шостого пакета санкцій стала заборона на імпорт російської нафти морем. Ембарго набрало чинності з 5 грудня 2022 року для нафти та з 5 лютого 2023 року для нафтопродуктів.

Крім того, коаліція, до якої входять 27 країн Євросоюзу, США, Канада, Японія, Велика Британія та Австралія, встановила цінову стелю на морські перевезення російської нафти поза ЄС, після чого найбільші західні страхові компанії перестали страхувати судна, які транспортують нафту з Росії за ціною, вищою $60 за барель.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *