США затримали танкер з вантажем імовірно російського пального

Уряд США затримав для перевірки танкер Daytona (прапор — Мальта), що прямував з російського порту Тамань в Луїзіану з вантажем паливно-мастильних матеріалів імовірно російського походження.

Як пише The Wall Street Journal із посиланням на власні джерела, завантажений мазутом і вакуумним газойлем танкер Daytona належить грецькому судновласникові TMS Tankers Ltd. і був зафрахтований швейцарським торговим домом Vitol.

Танкер відплив від російського Таманського півострова в Чорному морі на початку червня і планував прибути у Новий Орлеан у неділю, 26 червня. Судну не дозволили розвантажитися, наразі воно проходить перевірку митницею і прикордонною службою США.

Згідно з даними платформи відстеження товарних потоків Kpler, вантаж на Daytona позначено як російський.

Термінал на Таманському півострові перевозить як російські, так і казахстанські нафтопродукти. У судноплавній компанії зауважили, що близько 25% продуктів, які відвантажуються з цього терміналу, казахстанські. Решта — російські.

Мене дуже дивує, що, з урахуванням заборони на імпорт до США, хтось займається цим. Це може бути казахстанський [вантаж]. Хоча казахстанський експорт нафтопродуктів на міжнародні ринки мінімальний”, — зазначила аналітик нафтових ринків в Energy Aspects Лівія Галлараті.

У Vitol запевнили, що ведуть свій бізнес «повністю відповідно з усіма законами і правилами, включаючи санкції», і відмовилися від подальших коментарів.

У березні США запровадили нафтове ембарго проти Росії, заборонивши імпорт сирої нафти, нафтового палива, скрапленого природного газу і вугілля у відповідь на вторгнення в Україну. Ембарго не поширюється на нафту і нафтопродукти, що проходять транзитом через Росію, наприклад нафту з Казахстану, який використовує мережу трубопроводів свого сусіда для доставки в порти. 

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *