США розгорнуть понад 100 безпілотних суден у районі Перської затоки

Очолювана США оперативна група розгорне у 2023 році понад 100 безпілотних суден у стратегічних водах регіону Перської затоки, щоб запобігти морським загрозам. Про це заявив голова Центрального командування США (CENTCOM) Майкл Курила, передає Al Arabia.

Заява генерала Майкла Курили на щорічній конференції «Діалог у Манамі» в Бахрейні була зроблена після того, як Ізраїль та Сполучені Штати звинуватили Іран в ударі безпілотника біля берегів Оману в середині листопада, який вразив танкер, керований ізраїльською фірмою. Атака, що збіглася з посиленням напруженості у відносинах між Тегераном і Вашингтоном, стала останньою серед інцидентів у водах Перської затоки, які є ключовим маршрутом світових постачань енергоносіїв.

На цей час наступного року Task Force 59 об’єднає флот із більш ніж 100 безпілотних надводних і підводних суден, які працюють спільно, повідомляються один з одним і забезпечують поінформованість про морську сферу”, — сказав голова CENTCOM.

Task Force 59 була створена у вересні 2021 року в Бахрейні, де базується П’ятий флот ВМС США, для інтеграції безпілотних систем та штучного інтелекту в операції на Близькому Сході після серії атак безпілотників, в яких звинувачують Іран.

У той час як повітряні та підводні безпілотні судна досить добре розвинені, безпілотні надводні катери — це нова технологія, яка, на думку П’ятого флоту, потрібна для забезпечення безпеки в майбутньому.

На додаток до безпілотних кораблів, США розгортають експериментальну програму на Близькому Сході, щоб спільно з партнерами перемогти безпілотники супротивника, розповів Курила, не вдаючись до подробиць. Голова CENTCOM назвав розробку безпілотних літальних апаратів супротивника найбільшою технологічною загрозою регіональній безпеці.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *