США розглядають постачання ЗПГ в Україну через термінал на Балтійському морі

Компанія Sustainable Solutions з Техасу планує до реалізації два проєкти з постачання до України зрідженого природного газу (ЗПГ). Про це заявив генеральний директор компанії Еміль Пенья, повідомляє «Європейська правда».

За словами Пеньї, наразі компанія вже уклала угоду про оренду плавучого терміналу із прийому зрідженого газу, який планується розмістити біля узбережжя Естонії.

В нас є два танкери для перевезення зрідженого газу, які будуть обслуговувати цей термінал. Ми готові запустити цей проєкт вже до жовтня. При цьому частину газу вже готова викупити Естонія, ще частину — Латвія. Однак більшу частину ми готові запропонувати Україні”, — розповів він.

Планується, що наступного тижня до Х’юстона прибуде керівництво «Нафтогазу» для ведення відповідних переговорів.

Другий проєкт може бути запущений набагато раніше — протягом найближчих місяців. Він пропонує постачання зрідженого газу спеціальними вантажними автомобілями, оснащеними пристроями для регазифікації ЗПГ.

Подібні перевезення досить поширені у США, хоча у Європі, наскільки відомо, такі послуги надає лише одна компанія. Наразі ми готові орендувати 10 таких машин, проте в майбутньому їхня кількість може бути збільшена”, — розповів Пенья.

За його словами, компанія планує найближчим часом розпочати стажування у Польщі водіїв щодо роботи на пристроях із газифікації. Одночасно планується отримати всі необхідні дозволи в ЄС та Україні.

Звичайно, це не вирішить усіх проблем України з газом. Однак це дозволить диверсифікувати постачання газу, підвищивши енергетичну безпеку України”, — резюмував Пенья.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *