США допоможуть експортувати українське зерно залізницею

Сполучені Штати Америки разом із союзниками та партнерами працюють над реалізацією альтернативної схеми вивезення експортного зерна з України залізницею, яка передбачає побудову тимчасових зерносховищ біля українських кордонів. Про це заявив президент США Джо Байден, повідомляє «Європейська правда».

Ми тісно працюємо з нашими європейськими партнерами, щоб вивезти 20 млн тонн зерна, які застрягли в Україні, на ринок для зменшення глобальних цін на продовольство. Тож ми працюємо над планом, щоб вивезти його через інші країни залізницею”, — сказав Байден у вівторок, 14 червня, під час виступу перед Американською федерацією праці та Конгресу промислових організацій.

Він зауважив, що в цьому плані існує проблема, яка полягає в різній ширині залізничних колій в Україні та інших країнах Європи. Однак, за його словами, рішення є.

Ми будуватимемо зерносховища, тимчасові сховища на кордонах України, в тому числі в Польщі, щоб ми змогли (зерно, — ред.) з вагонів перевантажити в ці сховища, а потім у європейські вагони, щоб далі транспортувати його до океану й робити доставки по всьому світу”, — заявив президент США.

Він попередив, що реалізація плану створення нової інфраструктури, яка допоможе доставити більше української пшениці на світові ринки, потребує часу.

Україна вважається житницею світу, проте з огляду на російську загарбницьку війну українська аграрна економіка більше не може використовувати важливі морські порти для експорту. Тож необхідно відкрити нові маршрути по суші, а також організувати вантажівки та вагони-зерновози для поїздів.

ООН попередила, що закриття українських портів у Чорному морі може спровокувати глобальну продовольчу катастрофу, яка призведе до голоду, масової міграції та політичної нестабільності у світі.

В умовах морської блокади Росії Україна налагодила два канали експорту зерна — через Польщу та Румунію, а також веде переговори з державами Балтії.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *