Спотові ставки на танкери злетіли до максимуму більш ніж за два роки напередодні обмежень щодо російської нафти

Спотові ставки на танкери для перевезення сирої нафти минулого тижня сягнули найвищого рівня із квітня 2020 року — понад $100 тис. на добу. Про це свідчать дані аналітичного агентства Clarksons Research, повідомляє Splash 24/7.

Ставки різко підскочили напередодні 5 грудня, коли має набути чинності заборона Євросоюзу на морські перевезення російської нафти. Очікується, що після 5 грудня ставки продовжать зростати.

За прогнозами аналітиків американської фінансової групи Jefferies, цієї зими спотові ставки на великотоннажні нафтові танкери можуть злетіти до $200 тис. на день.

На думку аналітиків SEB, ринок у 2023-2024 році залишиться стійким, в основному через перенаправлення вантажопотоків. Нафта, яка зазвичай перевозилася Балтійським морем в Роттердам, тепер прямує в Індію і Китай, при цьому відстань збільшується в 2-3 рази.

Нові торгові маршрути, що з’явилися на тлі геополітичної ситуації у світі, стали величезним поштовхом для галузі, в якій приріст потужностей був незначним до цього часу. Протягом кількох років ця тенденція зберігатиметься”, — прогнозує видання.

За прогнозами Jefferies, у 2023 році попит на нафту зросте, водночас запаси нафти в розвинених країнах знаходяться на вісімнадцятирічному мінімумі. Тому залежність від імпорту може посилитись.

У Clarksons вважають малоймовірним, що провізні потужності танкерного флоту зростуть, оскільки флот старіє: середній вік нафтового танкера становить 12 років, а найстарші судна збудовані ще в 2004 році.

На початку червня Євросоюз затвердив шостий пакет економічних та персональних санкцій проти Росії і Білорусі у зв’язку з російським військовим вторгненням до України. Основною складовою шостого пакета санкцій стала заборона на імпорт російської нафти морем. Ембарго набере чинності 5 грудня 2022 року для сирої нафти та з 5 лютого 2023 року для нафтопродуктів.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *