СОТ розгляне питання розблокування українських портів — Мінекономіки

Розблокування українських портів заради продовольчої безпеки стане головним українським питанням порядку денного на 12-й міністерській конференції Світової організації торгівлі (СОТ). Про це повідомила прес-служба Міністерства економіки.

Ми вдячні за особисті зусилля Генерального Директора СОТ в знаходженні вирішення логістики українського зерна, таке життєво важливе для України, Африки і цілого світу. Вільна і справедлива торгівля врятує світ від голоду і зубожіння”, — наголосила перший віце-прем’єр — міністр економіки Юлія Свириденко за підсумками зустрічі з гендиректором СОТ Нгозі Оконджі-Івелою на Всесвітньому економічному форумі.

Під час зустрічі посадовці погодили напрями співпраці напередодні 12-ї міністерської конференції СОТ, яка відбудеться 12-15 червня в Женеві.

Раніше ООН попередила, що закриття українських портів у Чорному морі може спровокувати глобальну продовольчу катастрофу, яка призведе до голоду, масової міграції та політичної нестабільності у світі. За даними Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FАО), станом на початок травня в Україні застрягли близько 25 млн тонн зерна, яке неможливо вивезти через блокування Росією морських портів та проблеми з інфраструктурою.

До російського військового вторгнення Україна щомісяця експортувала до 5 млн тонн сільгосппродукції через порти Одеси і Миколаєва, проте зараз через їх морську блокаду з боку РФ країна може щомісяця перевозити близько 500 тис. тонн зернових. Цей показник можна збільшити до 2-3 млн тонн, наростивши пропускну здатність залізничних і логістичних переходів на кордонах з країнами ЄС.

Україна шукає нові логістичні маршрути, зокрема залізничні. Одним з нових є маршрут через порт Констанца в Румунії. Також опрацьовуються коридори через Польщу та порти на Балтійському морі.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *