СКЦ у Стамбулі завершив перевірку першого з початку війни балкера з українським продовольством

Судно Razoni (прапор — Сьєрра-Леоне) з вантажем української кукурудзи пройшло інспекцію Спільного координаційного центру (СКЦ) у Стамбулі та готове прямувати до пункту призначення в Лівані. Про це повідомила прес-служба Міністерства інфраструктури.

В МІУ нагадали, що балкер Razoni у понеділок, 1 серпня, вийшов з Одеського порту з вантажем української кукурудзи та прямує до порту Триполі в Лівані. Його зупинка у територіальних водах Туреччини пов’язана з черговим етапом реалізації «зернової ініціативи», що була підписана в Стамбулі, а саме огляду судна на предмет забороненого вантажу.

Це перше судно, яке йде узгодженим з ООН та Туреччиною «зерновим коридором». Завдяки ЗСУ та портовим службам Razoni безпечно подолало шлях до Босфору, де пройшло перевірку представникам СКЦ. На прикладі Razoni остаточно узгоджуються і відпрацьовуються всі необхідні заходи контролю та координації між Україною та партнерами-підписантами — ООН та Туреччиною», — зазначив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

Паралельно в Україні відбувається прийом заявок на вхід нових суден до портів для завантаження агропродукцією. Наразі завантаженими є 17 суден, які очікують дозволу на вихід.

Міністр окремо наголосив, що в портах та територіальних водах України всі перевірки здійснюються виключно українською стороною.

«Жодних інспекційних груп, жодних оглядів третіми сторонами», — сказав він.

22 липня представники України, Туреччини та ООН підписали у Стамбулі «Ініціативу щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів», яка покликана частково розблокувати українські морські порти Одеса, Чорноморськ і «Південний» для експорту зерна та добрив.

Перше судно за цією програмою, яке прямує до порту Тріполі у Лівані з 26 тис. тонн української кукурудзи, пройшло «зерновим коридором» з Одеського порту 1 серпня.

За інформацією Міністерства інфраструктури, зараз до вивезення зерна готові два порти — в Одесі та Чорноморську. Протягом тижня роботу відновить і порт «Південний».

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *