Швеція закрила район у Балтійському морі для розслідування аварії на Nordstream

Прокурор Швеції Матс Юнгквіст, який веде справу щодо інцидентів з газопроводами Nordstream 1 і Nordstream 2, розпорядився закрити зону навколо витоків газу в Балтійському морі в рамках попереднього розслідування можливої великої диверсії, передає «Інтерфакс-Україна».

Шведська берегова охорона у свою чергу заявила, що торговим та рибальським суднам, водолазам і підводному транспорту заборонено наближатися ближче ніж на 5 морських миль (близько 9 км) до зони витоків.

Швеція також відправила спеціальне водолазне судно HMS Belos до місця прориву гілок газопроводів Nordstream у Балтійському морі для вивчення причин аварії.

Наразі розслідування інцидентів із витоком газу з газогонів Nordstream ведуть Швеція та Данія. Також, за інформацією західних медіа, очікується формування міжнародної групи для розслідування — за участю, зокрема, ФРН, Данії та Швеції.

26 вересня оператори газопроводів Nordstream 1 і Nordstream 2 повідомили про падіння тиску у трубопроводах. Було зафіксовано витік газу у трьох місцях у Балтійському морі неподалік острова Борнгольм. Морська адміністрація Швеції (SMA) розіслала навігаційні попередження каналами Navtex і VHF про те, що суднам слід триматися подалі від цього району.

У перших числах жовтня шведська берегова охорона заявила, що витік з Nordsteam 1 припинився. Огляд місця події з повітря показав, що газ все ще витікає з Nordsteam 2 та виходить на поверхню в радіусі 30 метрів.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *