«Шантаж має припинитися». Дмитро Кулеба закликав світ захистити зернову угоду

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба закликав світ захистити чорноморський зерновий коридор і відреагувати на шантаж Москви стосовно можливої відмови продовжити угоду.

Росія робить саме те, про що ми попереджали: відновлює голодні ігри та загрожує чорноморській зерновій ініціативі. Я хочу, щоб кожна африканська, азіатська, близькосхідна родина знала: Україна не висуває додаткових вимог, ми хочемо, щоб коридор продовжував працювати. Настав час захистити чорноморський зерновий коридор. Я закликаю всі держави та організації чітко дати зрозуміти Москві: шантаж має припинитися, Росія не має права піддавати ризику мільйони людей. Мій заклик особливо стосується держав, які залежать від експорту українського зерна», — написав Кулеба у Twitter.

У середу, 12 жовтня, Росія надіслала листа генеральному секретарю ООН Антоніу Гутеррешу, в якому викладено список претензій стосовно продовження угоди. Як заявив російський представник у відділенні ООН у Женеві Геннадій Гатілов, Росія готова відмовитися продовжити зернову угоду, якщо не будуть виконані її вимоги. Офіційні особи ООН мають відвідати Москву в неділю, щоб обговорити продовження угоди. 

Наразі Україна, Росія, Туреччина та ООН ведуть переговори про продовження та розширення зернової ініціативи після кінцевого терміну 19 листопада.

У липні представники України, Туреччини та ООН підписали у Стамбулі Ініціативу щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів, яка покликана частково розблокувати українські морські порти Одеса, Чорноморськ і «Південний» для експорту зерна та добрив. Аналогічну угоду ООН та Туреччина підписали з Росією. Угоди діятимуть протягом трьох місяців із можливістю продовження.

Перше завантажене судно в рамках Ініціативи вийшло з Одеського порту 1 серпня. Перше судно під завантаження зайшло до порту Чорноморськ 7 серпня і залишило порт 13 серпня.

Станом на 13 жовтня в рамках зернової ініціативи порти Одеса, Чорноморськ та «Південний» відправили 331 суден, які експортували 7,38 млн тонн агропродукції до країн Азії, Європи та Африки.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі «Порти України». Стати партнером тут!

Репосты:

1Комментарий

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *