СБУ оголосила про підозру призначеному окупантами «директору» Бердянського порту

Служба безпеки України (СБУ) встановила зрадників, які допомогли РФ викрасти понад 650 тис. тонн українського зерна вартістю понад $200 млн з тимчасово окупованої Херсонщини і Запоріжжя. Про це повідомила прес-служба СБУ.

Українська спецслужба встановила весь ланцюжок причетних: починаючи від зрадників, які підписали дозволи на вивезення зерна, і закінчуючи усіма членами екіпажу 10 суден РФ, на яких транспортують награбоване”, — йдеться в повідомленні.

Як зазначається, СБУ задокументувала злочинну діяльність і вже повідомила про підозру очільнику російської окупаційної адміністрації на захопленій частині Запорізької області Євгену Балицькому, самопроголошеному «виконувачу обов’язків мера» Бердянська Олександру Сауленку та «директору» Бердянського морського порту Володимиру Стельмаченку. Їм оголошено про підозри за трьома статтями Кримінального кодексу України: ч. 8 ст. 111-1 (колабораційна діяльність); ст. 111-2 (пособництво державі агресору); ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни). Крім того, накладено арешт на майно та корпоративні права, які належать Балицькому та його сім’ї, на загальну суму понад 149 млн грн.

Службою безпеки встановлені й інші учасники даної протиправної схеми, яким також планується оголошення підозр.

Правоохоронці встановили, що колаборант Балицький видав «розпорядження», на підставі якого на окупованих територіях було введено тимчасову адміністрацію. У результаті цього псевдопідприємству «Державний зерновий оператор» було незаконно передано майно семи агропромислових комплексів і зернових терміналів на території Запорізької області. Крім того, псевдомер Сауленко спільно з «директором» Бердянського морського порту Стельмаченком забезпечили вилучення зерна зі складів та завантаження його на морське судно Zhibek Zholy під прапором РФ.

Також оперативниками задокументовано вивезення морським транспортом викрадених з тимчасово окупованих територій Херсонської та Запорізької областей українських зернових через морські порти та термінали, які розташовані на території окупованого Криму.

До цієї протиправної діяльності російською стороною залучені морські судна під прапорами РФ та Сирії: «Надежда», «Сормовьский-48», «Федор», «Матрос Кошка», «Матрос Позиніч», Zhibek Zholy, «Св. Костянтин», «Міхаіл Нєнашев», Laodicea.

Втім, завдяки оперативному реагуванню СБУ, незаконному відвантаженню викраденої пшениці вдалося запобігти. Зокрема, на вказані судна та зернову продукцію, яка ними транспортується, українським судом накладено арешт. Також Туреччина, Єгипет та Ліван відмовились та відмовляються приймати та розвантажувати вказані морські судна”, — зазначили в СБУ.

Оперативники Служби безпеки України встановили ще п’ять іноземних морських суден, що незаконно вивозять зерно з морських портів тимчасово окупованих українських територій та на які планується накладення арештів.

У межах міжнародного співробітництва з правоохоронними органами США, Туреччини, Лівану та інших держав триває спільне розслідування для встановлення всіх обставин правопорушення, у тому числі арешту морських суден, які перевозять викрадене українське зерно, в портах їх призначення”, — повідомили в прес-службі.

На початку червня стало відомо, що Микола Єрьоменко, який обіймав посаду капітана Бердянського морського порту, перейшов на службу до окупантів. Крім того, «директором» Бердянського порту російські окупанти призначили Володимира Стельмаченка, який раніше працював у Службі морської безпеки (СМБ) порту. Також, за даними місцевих медіа, на співпрацю з рашистами добровільно пішов капітан буксира «Лейтенант Шмідт» Сергій Кретчмер.

На початку травня Міністерство інфраструктури видало наказ про закриття морських портів Бердянськ, Маріуполь, Скадовськ та Херсон, які розташовано на окупованих Росією територіях Запорізької, Донецької та Херсонської областей, до відновлення над ними контролю.

В середині березня окупанти почали використовувати причали Бердянського морського порту для того, щоб завозити військову техніку для наступу на українські міста в Запорізькій та Донецькій областях. Проте після удару ЗСУ, внаслідок якого був затоплений ВДК проекту 1171 «Саратов» Чорноморського флоту РФ, ці спроби припинилися.

Наприкінці лютого російські війська окупували місто Бердянськ. Місцева влада відмовилася від співпраці з окупантами.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

1Комментарий

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *