Румунія нормує постачання води через низький рівень Дунаю

Влада Румунії нормує водопостачання у майже 700 населених пунктах через низький рівень Дунаю. Про це повідомляє Reuters.

Рекордно високі температури, посуха та вирубка лісів призвели до того, що рівень води у річках Румунії впав удвічі порівняно зі звичним рівнем у серпні, свідчать дані агентства водного господарства країни.

Портові оператори кажуть, що баржі, які перевозять українське зерно до румунських портів, не можуть впоратися з повним навантаженням через низький рівень Дунаю. Румунська державна енергокомпанія Hidroelectrica скоротила виробництво електроенергії на третину в першому півріччі. Фермерам доводиться зменшувати використання води для зрошення.

Проблема привернула увагу місцевих активістів Greenpeace, які влаштували акцію на висохлому березі Дунаю поблизу південного прикордонного міста Зімніча і підняли транспарант «Ми хочемо хвиль на Дунаї, а не хвиль спеки».

Згідно з прогнозами погоди, посуха буде тривалою, створюючи тиск на енергетичну систему країни, продовольчу безпеку та доступ до води”, — сказав координатор Greenpeace у Румунії Влад Катуна.

На початку серпня в.о. генерального директора ПрАТ «Українське Дунайське пароплавство» (УДП) Дмитро Москаленко повідомив, що унаслідок критичної ситуації з рівнем води на Дунаї, яка склалася через затяжну спеку і відсутність опадів, річковий флот пароплавства змушений працювати лише на нижніх ділянках річки.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *