Розвідники розмінували Зміїний і евакуювали з острова кота

Фахівці Головного управління розвідки Міністерства оборони (ГУР МО) провели роботи з дослідження та розмінування території острова Зміїний. Про це повідомила прес-служба ГУР.

В ході операції ГУР МО проведено роботи з дослідження й рекогносцирування території та підземних укріплень острова Зміїний. Виконано інженерні роботи з розмінування. Виявлено та вилучено зразки озброєння та техніки противника. Зокрема, систем наведення та керування, БПЛА Орлан-10, системи ПЗРК, гранатомети, вогнемети, стрілецьке озброєння, журнали ведення бойових дій, особисті документи військових РФ, електронні носії інформації”, — вказала прес-служба.

Окрім цього, знайдено та евакуйовано на підконтрольну територію українського кота, який прожив кілька місяців в окупації.

На острові піднято український прапор замість російського триколора.

Наприкінці червня російські окупаційні війська вивезли залишки гарнізону з захопленого ними у лютому острова Зміїний в Чорному морі. Це стало наслідком активної фази військової операції ЗСУ. На початку липня український контроль над островом остаточно відновлено, на ньому встановлено прапор України.

Острів Зміїний у Чорному морі належить Україні та визначає її територіальні води. Відстань від острова до Одеси становить 120 км. Під час повномасштабного вторгнення Росії до України у лютому острів було окуповано.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *