Роттердам очолив рейтинг найбільш неекологічних портів Європи

Від операцій у порту Роттердам (Нідерланди) щорічно викидається в атмосферу майже 14 млн тонн діоксиду вуглецю, що можна порівняти з викидами ТЕС Weisweiler у Німеччині, яка працює на бурому вугіллі. Такі дані отримали аналітики екологічної організації Transport&Environment (T&E).

На другому та третьому місці антирейтингу Антверпен (Бельгія) і Гамбург (Німеччина), їх викиди у 2 і 3 рази нижчі, ніж у Роттердама, але вищі, ніж у середньої вугільної електростанції, — 7,4 млн тонн і 4,7 млн тонн відповідно.

Три з 10 найбільш неекологічних портів Європи розташовані в Іспанії — Альхесірас (3,3 млн тонн), Барселона (2,8 млн тонн) і Валенсія (2,7 млн тонн). Також у списку порти Пірей (Греція) — 2,7 млн тонн, Бремергафен (Німеччина) — 2,3 млн тонн, Марсель (Франція) — 2,3 млн тонн.

Замикає десятку найбільш неекологічних порт Амстердам (2,1 млн тонн).

Роттердам очолив рейтинг найбільш неекологічних портів Європи
Інфографіка: transportenvironment.org

Проведене T&E дослідження оцінює викиди діоксину вуглецю від суден, що заходять у порти, по всьому ланцюжку постачань, а також викиди від вироблених в порту операцій з навантаження, розвантаження та бункерування.

Порти можуть мати прямий вплив на екологізацію нашої планети, забезпечуючи чисту судноплавну інфраструктуру. Це означає встановлення інфраструктури для заправки на основі водню та електрифікації берегової інфраструктури, яка дозволить суднам вимикати двигуни та підключатися до портової мережі. Це також значно покращить життя тих, хто живе поблизу тих місць, які зараз є одними з найбільш забруднених на землі”, — зазначив офіцер з екологічного транспортування в T&E Джейкоб Армстронг.

Європейська комісія може допомогти портам, спрямовуючи доходи від майбутнього ринку вуглецю на очищення паливної інфраструктури в портах, радить T&E. Закон ЄС про зелену інфраструктуру (AFIR) зараз обговорюється в Європарламенті та Раді Європи, остаточний текст очікується в другій половині 2022 року. T&E закликає порти підтримати цю пропозицію.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *