«Роснєфть» і «Газпром нєфть» дедалі частіше резервують танкери «Совкомфлоту» на постачання в Азію — Bloomberg

Державні російські виробники нафти «Роснєфть» і «Газпром нєфть» за останні кілька тижнів забронювали велику кількість танкерів державної судноплавної компанії «Совкомфлот» для доставки нафти покупцям в Азії. Про це повідомляє Bloomberg.

«Роснєфть» дедалі частіше відправляє флагманський сорт нафти Urals на суднах «Совкомфлоту» в пункти призначення, включаючи західне узбережжя Індії, де розташовані нафтопереробні заводи компаній Nayara Energy Ltd. і Reliance Industries Ltd. За даними поінформованих джерел, принаймні частина вантажів, які «Роснєфть» постачала до Індії, раніше призначалася іншим клієнтам. Постачання були переспрямовані після того, як інші покупці почали уникати російської нафти через вторгнення в Україну.

«Газпром нафта» також замовила декілька нафтових танкерів «Совкомфлоту» для транспортування нафти ESPO (Eastern Siberia Pacific Ocean) у травні.

За даними агентства, з моменту вторгнення в Україну дев’ять суден «Совкомфлоту» доставили або перебувають у процесі доставки нафти в Індію із західних російських портів. Також один танкер компанії декілька днів тому вирушив зі східного порту Козьміно до Китаю.

Таким чином, російські державні виробники нафти починають резервувати дедалі більшу кількість танкерів «Совкомфлоту», який втратив міжнародну прихильність після вторгнення в Україну.

Флот «Совкомфлоту» також може стати більш завантаженим після того, як компанія продала 14 танкерів для погашення боргу. Поки не зрозуміло, які судна були продані та що покупець планує з ними робити”, — вказує агентство.

Минулої п’ятниці, 13 травня, «Совкомфлот» завершив реструктуризацію кредитних зобов’язань, що сприяло вивільненню значної частини флоту з-під обтяжень. В результаті було продано 14 суден. Кількість власного флоту компанії скоротилася зі 123 до 109 суден, частка закладених суден скоротилася до 10%. Загальний склад флоту на даний момент становить 111 суден. Загальна кредиторська заборгованість групи знизилася на 43% — до $1,7 млрд.

Раніше «Совкомфлот» повідомляв про плани продати частину флоту, експлуатація якого стала недоцільною на тлі санкцій, а також віковий тоннаж.

Група компаній «Совкомфлот» — один зі світових лідерів з морського транспортування енергоносіїв (скрапленого газу, нафти та похідних). Компанія бере участь в обслуговуванні великих індустріальних проектів, серед яких  «Сахалін-1», «Сахалін-2», «Варандей», «Приразломноє», «Новий Порт», «Ямал СПГ», «Арктик СПГ 2», Tangguh (Індонезія).

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *