Росію відсторонили від роботи в Дунайській комісії

Україна домоглася відсторонення РФ від роботи в Дунайській комісії. Про це повідомила прес-служба Державної служби морського та річкового транспорту (Морської адміністрації).

Як повідомляється, на дванадцятій позачерговій сесії Дунайської Комісії у зв’язку з військовою агресією РФ проти України, яка відбулася у четвер, 17 березня, були ухвалені такі рішення:

  1. Відхилити повноваження будь-яких представників Російської Федерації у Дунайській Комісії, а також будь-яких їх заступників до відновлення миру, суверенітету та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів.
  2. Усунути представників Російської Федерації від участі у всіх засіданнях Дунайської Комісії та її робочих органів до відновлення миру, суверенітету та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів.
  3. Прохати Договірні держави звернутися до Комітету з підготовки перегляду Бєлградської Конвенції (PrepCom) з проханням перевірити, чи може Російська Федерація як держава без берега Дунаю і в майбутньому бути Договірною державою Бєлградської Конвенції.
  4. Зберегти мандат працівника від Росії до його закінчення 30 червня 2022 року та не призначати нового співробітника від Росії доти, доки Росія відсторонена від участі у засіданнях відповідно до пункту 2.
  5. Доручити Генеральному директору Секретаріату Дунайської Комісії розробити пропозиції щодо виконання статті 9 Белградської Конвенції, щоб за дотримання Правил процедури та чинних трудових угод підготувати звільнення всіх службовців Секретаріату з російським громадянством з посад.

Постанова набирає чинності з дати її прийняття.

Вітаємо морську спільноту і всіх українців з черговою перемогою на дипломатичному фронті. Продовжуємо працювати над тотальною ізоляцією рф в усіх міжнародних морських організаціях”, — наголосили в Морській адміністрації.

Позачергову сесію у четвер, на якій були ухвалені ці рішення, скликала голова Дунайської комісії, посол України в Угорщині Любов Непоп.

Ще з початку 90-х років українська делегація в Дунайській комісії активно виступала проти членства Росії як правонаступниці СРСР, яка не є придунайською державо. Проте, це не знаходило розуміння та підтримки партнерів.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *